Skip to Content

شناسه : 28540160
در نشست خبری ستاد دانشجویی رئیسی مطرح شد


مسوول ستاد دانشجویی رئیسی ضمن فاجعه‌بار خواندن آمار 55 درصدی بیکاری جوانان گفت: چرا صورت زشت فقر را فقط مردم باید تحمل کنند و مسوولان مستقر در دولت پشت فضای مجازی سعی دارند افکار عمومی را کنترل کنند؟

به گزارش اردکان گویا؛ نشست خبری ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حاج سید ابراهیم رئیسی ساداتی دقایقی قبل با حضور اصحاب رسانه در خبرگزاری فارس آغاز شد.

احسان ابراهیمی مسوول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی در ابتدای این نشست خبری طی سخنانی اظهار داشت: درباره برنامه های دولت آینده و وضع مطلوب جوانان باید ابتدا توضیح دهیم، واقعیت این است که مشکل اساسی و ویژگی چشم گیر در افکار عمومی وجود یک لایه ناامیدی فراگیر است که ناشی از یک شرایط واقعی است.

*آمار 55 درصدی بیکاری جمعیت جوان کشور فاجعه بار است

ابراهیمی ضمن انتقاد از وضع موجود و بیکاری 55 درصدی جمعیت جوان کشور، افزود: این یک آمار بحرانی و فاجعه بار است.

مسوول ستاد دانشجویی رئیسی ادامه داد: محصول مجموع این مولفه ها؛ منجر به یاس فراگیر بین جوانان شده است، ممکن است سوال شود مگر قبلا وضعیت اقتصادی رو به راه بوده است، گاهی مشکلات در کشور فراگیر است و مردم و مسوولان به یک اندازه از مشکلات رنج می‌برند و ریشه تمام این ناامیدی ها تبعیض است.

*چرا صورت زشت فقر را فقط مردم باید تحمل کنند؟

وی تاکید کرد: چرا صورت زشت فقر را فقط مردم باید تحمل کنند و مسوولان مستقر در دولت پشت ابزارهای فضای مجازی سعی دارند افکار عمومی را کنترل کنند.متاسفانه مستضعفین به ویترینی برای کار دولت تبدیل شده اند.

* ناامیدی گسترده مردم ناشی از بی تدبیری دولت است

ابراهیمی، تاکید کرد: وضعیت فعلییعنی ناامیدی گسترده مردم که محصول بی‌تدبیری دولت است سبب شد عده‌ای از دانشجویان کشور در صدد شوند تا در حد توان خود کاری برای تغییر وضع کشور انجام دهند.

وی افزود: با تعدادی از نامزدها صحبت کردیم و به دلایل روشن متوجه حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی شدیم.

*صداوسیما قلدرمابانه سعی کرد طرح تحول سلامت مکتوم بماند

ابراهیمی با تأکید بر اینکه تبعیض مسئله اساسی امروز کشور است، گفت: امروز به مردم گفته نمی‌شود در حوزه سلامت چه می‌گذرد و صداوسیما نیز این ظرفیت را ایجاد نکرد که طرح موسوم به طرح سلامت به نقد گذاشته شود و با قلدربازی می‌خواستند این مسئله مکتوم بماند.

*بانک‌ها  امروز به یک جعبه هولناک و نماد بدهکاری تبدیل شده اند

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به وضعیت فعلی بانک‌ها نیز گفت: بانک امروز به یک جعبه سیاه برای مردم تبدیل شده و نماد بدهکاری است؛ چراکه فرصت‌های اقتصادی برای کسی مهیا نیست.

به گفته وی اطلاعات در کشور به صورت کاملاً نابرابر توزیع و بهره‌مندی اطلاعات به صورت خاص در بین کارگزاران و آشنایان آنها توزیع می‌شود، در حالی که امنیت اقتصادی سخن از دسترسی برابر همه به اطلاعات دارد.

ابراهیمی ویژگی قاطع و فهم عمیق از مناسبات فرهنگی و افکار عمومی را نخستین مؤلفه حجت‌الاسلام رئیسی عنوان و تأکید کرد: آقای رئیسی در برخورد با سیاهی و فساد اهمالی از خود نشان نمی‌دهد.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: کشور امروز گرفتار بدنه‌ای محدود از مسئولان تازه‌به‌دوران رسیده است که جریان اقتصادی کشور را به فساد کشیده‌اند و هر روز سروصدایی در کشور ایجاد می‌شود و حکایت از دست‌اندازی به اموال عمومی و بهره‌گیری از اطلاعات اقتصادی دارد.

وی به عملکرد حجت‌الاسلام رئیسی در بازرسی کل کشور اشاره و تأکید کرد: آقای رئیسی در برخورد با فساد بدون تسامح برخورد کردند و قاطعیت به خرج دادند و هیچ‌گاه از برخوردهای ایشان فضای عمومی متشنج نشد.

 

*قاطعیت برخورد با فساد از نیازهای اصلی امروز جامعه است

مسوول ستاد دانشجویی رئیسی قاطعیت برخورد با فساد را از نیازهای اصلی امروز جامعه برشمرد و ادامه داد: ایشان وقتی در سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه حضور داشتند این قاطعیت برخورد با فساد را داشته اند، مردم دیگر تحمل بخور بخور و بگم بگم را ندارند و این حفظ آرامش افکار عمومی در ایشان وجود دارد.

ابراهیمی دومین مؤلفه حجت‌الاسلام رئیسی را عدم پرونده‌ای در خصوص فساد از ایشان، خانواده وی و نزدیکان برشمرد و اظهار داشت: تلقی ما این است که برای رها کردن و نجات کشور از فساد نیاز به قرابت بالاتری از شفافیت اقتصادی و مالی داریم.

*زندگی حجت‌الاسلام رئیسی یک زندگی شیشه‌ای است

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه زندگی حجت‌الاسلام رئیسی یک زندگی شیشه‌ای است، گفت: ایشان نماد ساده‌زیستی مسئولان هستند.

وی سومین ویژگی حجت‌الاسلام رئیسی را روحیه و مدیریت جهادی عنوان و خاطرنشان کرد: ما مسئولی می‌خواهیم که تنها به ساعت اداری وفادار نباشد، بلکه شب و روز در خدمت مردم باشد.

ابراهیمی ادامه داد: مسئولی را نمی‌خواهیم که به برنامه عیدانه خود پایدارتر از محرومیت آزاردهنده مردم باشد و در این حین حجت‌الاسلام رئیسی شخصی است که در خدمت به مردم شب‌وروز را نمی‌شناسد و این یک نقطه ارزشمند برای ما به شمار می‌رود.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی چهارمین ویژگی حجت‌الاسلام رئیسی را اشراف به ساختار تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی دانست و گفت: امروز همه مدعی کارآمدی هستند، اما کارآمدی اولاً نیاز به شناخت ساختارها و گره‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در کشور دارد.

*رئیس‌جمهور آینده باید بسترهای فساد را بشناسد

وی ایده‌های روشن از جنس حکمرانی و سیاست‌گذاری را از الزامات نخست پس از اشراف به ساختارهای تصمیم‌سازی کشور برشمرد و تصریح کرد: اگر رئیس‌جمهور بخواهد مانع واقعی در برابر فساد باشد، نخست باید ساختارهای تصمیم‌گیری و بسترهای فساد را در کشور به‌خوبی بشناسد و اگر امروز برخی جریان‌ها دست به تخریب رئیسی می‌زنند بخاطر سابقه درخشان او در برخورد با فساد است.

*رئیسی فراجناحی است

ابراهیمی امکان تشکیل تیم توانمند و فراجناحی توسط حجت‌الاسلام رئیسی را یکی دیگر از ویژگی‌های وی دانست و اظهار داشت: امروز شرایطی در کشور حاکم است که به‌سرعت باید تغییری صورت بگیرد و این تغییر نمی‌تواند معطل خوشامدهای سیاسی باشد.

*نمی خواهیم خط قرمز برای کابینه و حقوق نجومی برای اعضای کابینه باشد

وی با بیان اینکه برخی مسوولان میز خود را چسبیده اند و رها نمی‌کنند، یادآور شد: این کشور به فضا و فکر جدید نیاز دارد، ما دیگر نمی خواهیم خط قرمز برای کابینه و حقوق نجومی برای اعضای کابینه باشد، آقای رئیسی با کسی عقد اخوت نبسته است و با فساد در هر سطحی برخورد می‌کند.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی در پاسخ به پرسشی درباره سابقه اجرایی نیز گفت: اگر سابقه اجرایی به آن معنا که شما از آن سخن گفتید باشد، فقط کسی از این سابقه برخوردار است که رئیس‌جمهور است، در حالی که آقای روحانی قبل از رئیس‌جمهور شدن، یک شخصیت سر تا پا امنیتی بوده است.

*آستان قدس رضوی یک جایگاه بسیار مهم و یک ابرساختار اقتصادی است

وی افزود: در مقام قابلیت‌ها باید به بالقوه‌ها توجه کنیم و آستان قدس رضوی یک جایگاه بسیار مهم و یک ابرساختار اقتصادی است، بنابراین وجه اقتصادی بودن آستان قدس پررنگتر از وجه فرهنگی آن است.

ابراهیمی در پاسخ به این پرسش که آستان قدس رضوی تاکنون به هیچ کس پاسخگو نبوده است، اظهار داشت: این افتخاری است که آستان قدس در عین حالی که پاسخگو نبوده، به صورت داوطلبانه و برای اولین بار تمام مسائل اقتصادی آستان به صورت شفاف بررسی و سهم مالیاتی آن برآورد شد، اما به دستور مقام معظم رهبری این سهم مالیاتی به خود آستان برگشت.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی تأکید کرد: آستان قدس رضوی در زمان و آغاز مدیریت حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی حسابرسی شد.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه ما منکر اینکه شهرداری می‌تواند یک تجربه مدیریتی مهم باشد نمی‌شویم، گفت: چرا در شهرداری شهرهای بزرگ با توجه به نیک بودن نیتها شاهد اشکالات زیاد و اخبار مفاسد مختلف و شائبه بهره‌مندی‌های نابرابر هستیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: وقتی یک مجموعه گسترده‌تر می‌شود، صرفاً حجم کار زیاد کفایت از مبارزه با مسئله فساد نمی‌کند بلکه ما نیازمند اشراف به ساختارهای تصمیم‌سازی در کشور داریم و این به معنای «به پا» گذاشتن برای مفسدان نیست.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی اضافه کرد: ما باید سازوکارهایی ایجاد کنیم تا حتی‌الامکان خود به خود از فساد جلوگیری شود و این اتفاق در آستان قدس رضوی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه اگر اطرافیان رئیس‌جمهور متهم به فساد اقتصادی هستند، بدین معنی نیست که ما خوشحال می شویم گفت: ما امروز به دنبال اصلاح ساختاری فساد در کشور هستیم.

ابراهیمی در پاسخ به این پرسش که چرا آقای رئیسی قبل از اینکه به آستان قدس بروند به جمع محرومین نمی‌رفتند و عکس ایشان با محرومین شائبه تبلیغاتی دارد، گفت: محله‌های حاشیه‌ای مشهد حجت‌الاسلام رئیسی را می‌شناسند، چون ایشان اصرار داشتند برای منبر رفتن هم که شده به محله‌های محروم بروند.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: امروز آنقدر بدنه مسئولان ما در برج‌‌های عاج‌نشین ساکن هستند که این شخصیت حجت‌الاسلام رئیسی برای ما نقطه امیدواری است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا آقای رئیسی بین محرومین خوزستان آرد توزیع کرده است، گفت: آقای رئیسی همچون مرحوم طبسی درصدی از سود استان قدس که دراختیار تولیت است را در بنیاد خدمت‌رسانی کرامت گذاشته‌اند که وظیفه این بنیاد ایجاد ساختار در امور اقتصاد است.

*فعالیت بنیاد کرامت آستان قدس برای رسیدگی به محرومین

ابراهیمی افزود: این مسئله در خوزستان و در جایی اتفاق افتاد که تأمین نان مردم خوزستان توسط زنان قبیله‌ها تأمین می‌شود و آنها در مقطع زمانی آرد نداشتند و این توزیع به دلیل اقتصادی صورت گرفت و حجت‌الاسلام رئیسی در زمان انتخابات این کار را انجام نداد و این یکی از پروژه‌های بنیاد کرامت بود و به عبارتی تأمین آرد آنان نیز به منظور ایجاد زیرساخت‌ها در امور اشتغال و اقتصاد بود.

مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه ریشه کردن فساد وظیفه مسئولان و کار دولت است، گفت: اولین کسی که باید به فساد توجه کند مسئول دولتی است و نباید بگذارد این مسئله در همان نقطه شروع شکل بگیرد.

وی، برخورد قطعی با 300 قاضی متخلف را از جمله کارنامه درخشان حجت‌الاسلام رئیسی در زمان تصدی سازمان بازرسی کل کشور دانست و گفت: پرونده‌های قضایی که دراختیار آقای رئیسی قرار داشت هیچ وقت فضای جامعه را متشنج نکرد.

به گفته مسئول ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی این ستاد انتخاباتی تلاش خود را در دو محور «فعال کردن هسته های خودجوش دانشجویی» و «بسترسازی دانشجویان برای ورود جهت فریاد زدن فهم خود»، به کار خواهد گرفت.

*رئیسی با کسی عقد اخوت نبسته و با فساد در هر سطحی برخورد می‌کند

هاشمی گلپایگانی به لزوم استفاده از ظرفیت داخلی کشور اشاره کرد و ادامه داد: نباید یک مسوول تخم مرغ خود را در سبد ارتباط با خارج و برجام بگذارد.

عضو ستاد دانشجویی رئیسی گفت: در کشور اسناد بالادستی بسیاری وجود دارد، رئیس جمهور باید اینها را اجرا کند نه اینکه دنبال مباحث خود باشد.

*کابینه ای که سرمایه‌دار میلیاردی در آن است نمی‌توانند به وضعیت مستضعفین رسیدگی کند

وی توجه به مستضعفین را از مهم ترین رسالت های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: کابینه ای که سرمایه دار میلیاردی در آن است نمی توانند به وضعیت مستضعفین رسیدگی کنند.

هاشمی گلپایگانی تصریح کرد: خریدن هواپیما کدام اولویت کشور است که به آن پرداخته می‌شود، باید مسائل اصلی کشور را اولویت بندی کرد.

عضو ستاد دانشجویی رئیسی با اشاره به حضور افراد با سلایق مختلف سیاسی در ستاد حجت‌الاسلام رئیسی گفت: بحث صداقت با مردم بسیار مهم است، آنچه همه به آن رای دادند این بود که گفته شد 100 روزه مشکلات اقتصادی برطرف می‌شود و این کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

*مسئولان به محرومین رسیدگی کنند؛ عکس هم بگیرند!

هاشمی گلپایگانی نیز در پاسخ به این شبهات تبلیغاتی بودن اقدامات رئیسی گفت: عکس گرفتن اصلا خوب است و باید صورت گیرد، ما حتی می‌گوییم مسوولان به محرومین رسیدگی کنند و عکس آن را هم منتشر کنند و این نکته بدی نیست.

*دولت تدبیر و امید، امید مردم را ذبح کرده است

در ادامه این نشست خبری احسان ایرانمنش از دیگر اعضای ستاد دانشجویی رئیسی اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر اساس خواست مردم تحول را آغاز کرد، عده ای سعی کردند انتخاب سال 92 را دست کشیدن از استکبار ستیزی عنوان کنند اما امروز مشخص شده این مسیر غلط بوده است و دولت تدبیر و امید، امید مردم را ذبح کرد.

ایرانمنش تصریح کرد: ستاد دانشجویی رئیسی به دنبال فریاد زدن آرمان‌ها و فهم وضع سیاسی کشور است، این ستاد تمام تلاشش بر دو محور تشویق برای بیداری دانشجویان و فعال کردن هسته های خودجوش دانشجویی و حمایت از آنهاست.

*«نسل سوم پیشگام تغییر به نفع مردم»؛ شعار ستاد دانشجویی آیت الله رئیسی

عضو ستاد دانشجویی رئیسی گفت: "نسل سوم پیشگام تغییر به نفع مردم" شعار ستاد دانشجویی حجت‌الاسلام رئیسی است.

وی، تاکید کرد: به زودی جریانات مختلفی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و هسته های اصلی در دانشگاه های تهران و سراسر استان‌ها شکل گرفته است.


آخرین عناوین آخرین عناوین