Skip to Content

شناسه : 28811565


این سبک دفاع جهانگیری از دختر وزیر آموزش و پرورش در قضیه‌ی واردات کالا، نشانه‌ی دیگری از پرت بودن دولت‌مردان از واقعیت‌های جامعه است.

اردکان گويا به نقل از يزد رسا؛ اسحاق جهانگیری کاندیدای ضربه‌گیر جناب روحانی در مناظره روز گذشته در واکنش به قاچاق کالا توسط دختر یکی از وزرای دولت یازدهم، پاسخ قابل تأملی داد. وی گفت: «مظلومیت دولت را ببینید! دختر وزیر بیکار بوده،کار شرافتمندانه‌ای انتخاب کرده‌ واردات داشته و کل ارزش لباسی‌که وارد کرده، ۲۰۰ میلیون ‌تومان بیشتر نبوده است»!

شاید خیلی‌ها این سخنان جهانگیری -که مورد انتقاد خود اصلاح‌طلبان نیز قرار گرفت- را به عنوان گاف وی در مناظره به حساب بیاورند و تعجب کنند که چرا وی چنین سخنانی را به زبان آورد. اما باید گفت این سخنان جناب جهانگیری از منظر عموم مردم و جامعه عجیب است، اما از نظر دولتی که با مردم فاصله‌ای ژرف دارد، بیان چنین سخنانی هم عجیب نیست و جناب جهانگیری که این سخنان را به زبان آورد، فکر نمی‌کند حرف عجیبی زده باشد.

در واقع این سبک دفاع جهانگیری از دختر وزیر آموزش و پرورش در قضیه‌ی واردات کالا، نشانه‌ی دیگری از پرت بودن دولت‌مردان از واقعیت‌های جامعه است. جهانگیری که این‌گونه سخن می‌گوید تصور می‌کند برای عامه‌ی مردم 200 میلیون تومان مبلغ کمی است و با گفتن آن، وزیر آموزش و پرورش و دولت روحانی در موضع مظلومیت قرار می‌گیرند و مشکل حل می‌شود. در واقع از نظر دولت اشرافی، 200 میلیون تومان واردات توسط دختر وزیر اقدام عجیبی نیست بلکه از نظر آن‌ها عجیب این است که چرا منتقدان نسبت به چنین مسئله‌ای واکنش نشان داده‌اند!

افزون بر این، نکته جالب توجه دیگر در صحبت‌های جهانگیری پیرامون این مسئله این بود، که وی گفت: «من ابتدا فکر کردم این خبر درباره وزیر دیگری است اما وقتی بررسی کردم متوجه شدم درباره وزیر آموزش و پرورش است»! این سخنان جهانگیری نیز این شائبه را ایجاد می‌کند، که شاید علاوه بر وزیر آموزش و پرورش دیگرانی هم در کابینه دولت هستند که فرزندان مظلوم آن‌ها برای رفع بیکاری دست به اقدامات اینچنینی می‌زنند!


آخرین عناوین آخرین عناوین