Skip to Content

شناسه : 35660904
رهبر معظم انقلاب اسلامی:


حضرت آیت‌ الله خامنه ای در دیدار جمعی از دست‌ اندرکاران کنگره شهدای استان قزوین، تصریح کردند: اگر روحیه جهاد و شهادت گسترش یابد؛ گرایش به شرق، غرب، کفر و الحاد رخت برخواهد بست.

به گزارش اردکان گویا به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از دست‌ اندرکاران کنگره شهدای استان قزوین که در تاریخ ۱۴ آبان ماه سال جاری برگزار شده بود در محل این همایش در قزوین منتشر شد.

حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در طی این دیدار با اشاره به موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی قزوین، گفتند: بزرگان، علما و شهدای برجسته قزوین و سوابق این استان در آزمون بزرگ دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مایه افتخار است.

ایشان؛ شهداء را مایه رونق حیات معنوی در کشور و حفظ حرکت به سمت اهداف آرمان ها دانستند و افزودند: شهید در دوران زندگی با تن و جان خود در خدمت اسلام است و پس از شهادت با ایجاد فضای معنوی به جامعه اسلامی خدمت می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صدای شهیدان را تأثیر گرفته از خداوند متعال خواندند و خاطرنشان کردند: بزرگداشت شهیدان این صدای بیدارگر و هوشیارکننده را به گوش همه می‌رساند و دل‌ها را منقلب می‌کند، و بر همین اساس اگر روحیه جهاد و شهادت گسترش یابد، گرایش به شرق و غرب، و کفر و الحاد رخت برخواهد بست.

حضرت آیت الله امام خامنه‌ای با انتقاد از کسانی که درصددند یاد شهداء را به فراموشی بسپارند و یا در عظمت کار بزرگ شهیدان خدشه وارد کنند، گفتند: اگر چه سی سال از پایان دوران دفاع مقدس می گذرد اما یاد شهیدان نه تنها فراموش نخواهد شد بلکه روز به روز در جامعه زنده‌تر می‌شود چرا که شهداء الگو و اسوه هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم استفاده حداکثری از یاد شهیدان و انجام کار هنرمندانه و دقیق در مورد آنان، افزودند: گاهی برخی افراد در بیان آثار شهداء مبالغه می‌کنند در حالی که شهیدان از جان و آرزوهای خود برای خدا گذشتند و عملشان آنقدر مهم، عظیم و باشکوه است که نیازی به اغراق ندارد.


آخرین عناوین آخرین عناوین