Skip to Content

شناسه : 34884405
نماینده مجلس خواستار شد


نماینده ی مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اگر اتحادیه اروپا زبان مذاکره را نمی‌فهمد فورا تغییر روند جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اردکان گویا؛ «امیر خجسته»، نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس ضمن اشاره به عدم ارائه راهکار برای همکاری مشترک و تامین منافع جمهوری اسلامی ایران برای شرایط خروج آمریکا از برجام، گفت: حدود دو ماه از تصمیم رئیس جمهور امریکا برای خروج از برجام می‌گذرد و تا به امروز اتحادیه اروپا بر خلاف سخنرانی های مقاماتش اقدام موثری انجام نداده و همین عدم رغبت در حمایت موجب دلسردی شرکت های تجاری اروپایی برای ادامه فعالیت شده است.

وی، افزود: لازم است مقامات عالی کشور برای اروپا ضرب الاجل تعیین کنند و از وعده های پوشالی اروپا برای خرید وقت از ایران جلوگیری نمایند. بدون شک اگر آنها امروز قادر به تامین منافع جمهوری اسلامی ایران نباشند فردا و پس از اعمال تحریم ها نیز نخواهتد بود.

نائیب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حفظ وحدت در مقابل دشمنان، افزایش فاصله بین مسئولین کشور و مردم را یکی از شگردهای ملت ایران برای ضربه زدن به جمهوریت نظام دانست و گفت: حضور همیشگی مردم در حوادث جامعه همواره به عنوان یکی از ارکان جمهوریت نظام تعبیر شده است و دشمنان انقلاب اسلامی از همان زمان شکل گیری به دنبال ایجاد فاصله بین مسئولین و ملت بودند که هیچ گاه موفق به این امر نبوده اند اکنون نیز در شرایطی ویژه از تحولات استراتژیک کشور لازم است وحدت و اخوت در بین مردم و مسئولین کشور و همه ی جریانات سیاسی کشور حفظ شود.

خجسته ضمن اشاره به نامه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رئیس جمهور، گفت: سردار سلیمانی بار دیگر ثابت کرد هیچگاه در مسیر حرکت سیاسی خود منافع شخصی را بر منافع ملی ارجح نمی داند و همواره حرف حق را به زبان می آورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره اظهارات رئیس جمهور مبنی بر کنترل انرژی جهان گفت: ایالات متحده و جهان از نقش تنگه هرمز در کنترل بازار انرژی جهانی آگاهند اما لازم است متذکر شد که در صورت تهدید کشور و نیاز به استفاده از بازوهای نظامی برای دفاع در مقابل تهدید های استکبار جهانی ، باید بدانند از بین بردن امنیت اقتصادی و روانی منطقه تنها تنگه هرمز را تحت شعاع قرار نداده و تمامی خطوط تامین انرژی در کلیه آب های آزاد از جمله اقیانوس هند و تنگه ی باب المندب و دریای عمان در خطر قرار می گیرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین