Skip to Content

شناسه : 33783346
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به لزوم توجه و رسیدگی به محرومان گفت: اهمیت ندادن به مستضعفان و نیازمندان مصداق بارز ارتجاع است.

به گزارش اردکان گویا ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در دیدار با رئیس و جمعی از پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس این نهاد مقدس به فرمان بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: خدمت در این عرصه از جمله توفیقات الهی است که نصیب شما شده است و باید سپاسگزار خداوند متعال باشید.
وی با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) به بیان گوشه ای از سیره اهل بیت و ائمه معصومین در زمینه انفاق و کمک به نیازمندان پرداخت و اظهار داشت: گذشتن از دنیا و مادیات نزد خداوند ارزش فراوانی دارد. ما هم اگر بتوانیم در زندگی خود از پول و مادیات بگذریم از نظر جایگاه انسانی و معنوی ارتقا پیدا خواهیم کرد. ارزش دادن به امور دنیوی موجب زمین گیر شدن روح انسان می شود. تربیت انسان برای گذشتن از دنیا و رفع گرفتاری دیگران از جمله اهداف انفاق در دین اسلام است.
امام جمعه اردکان در ادامه از خدمات کمیته امداد در رسیدگی به محرومان تشکر و قدردانی کرد و گفت: ارتجاع یکی از خطرات و آفت های انقلاب است و مصداق بارز ارتجاع این است که ما به مستضعفان و نیازمندان اهمیت ندهیم. وجود روحیه اشرافیگری در جامعه و بویژه در بین مسئولین موجب ایجاد و گسترش فاصله طبقاتی می شود. کمک به دیگران نوعی یاری دادن به دین است. هر کسی در هر مسئولیتی قرار دارد می تواند با انجام صحیح کار خود بهشت را بخرد و یا با کم کاری و کوتاهی کردن جهنم را بخرد.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ و رسیدگی فرهنگی به نیازمندان اظهار داشت: ما خانواده های نیازمندی را می بینیم که از نظر فرهنگی در سطح پایینی قرار دارند که حتی با پرداخت پول هم مشکل آنها حل نمی شود و این آفت بزرگی است و ما باید از نظر فرهنگی به آنها رسیدگی کنیم. روحیه قناعت یک صفت فرهنگی است. رسیدگی به مسائل فرهنگی نیازمندان از مسائل مالی بسیار مهمتر است.
در ابتدای این دیدار، محمدرضا خلیلی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان گزارشی از فعالیتهای این نهاد در راستای خدمات رسانی به نیازمندان و افراد تحت پوشش را ارائه کرد.
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین