Skip to Content

شناسه : 25452254
فرماندار اردکان:


هادی مقیمی در همایش «یاس سفید» در اردکان گقت: بهزیستی و کمیته امداد برنامه‌های آموزشی و تربیتی خود را تقویت کنند؛ چراکه آموزش، مؤلفه اصلی در کاهش آسیب‌های اجتماعی می باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ همایش «یاس سفید» با هدف بررسی آسیب‌های اجتماعی و اشتغال خانگی برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در محل سالن اجتماعات کانون شهید مدرس شهر اردکان برگزار شد.

مهندس هادی مقیمی در این همایش با تبریک میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) و مؤسس مذهب جعفری، با تقدیر از برگزاری این همایش، گفت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید ابتدا خانواده‌ها، مردم و مسئولان را آگاه و سپس به کمک آنان به مقابله و پیشگیری از این آسیب‌ها بپردازیم.

فرماندار اردکان تبعات آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه را بسیار مخرب توصیف کرد و گفت: اعتیاد، فساد اخلاقی و طلاق از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که در جامعه ما با آمار نگران‌کننده‌ای وجود دارد و باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.

وی نقش آموزش پیوسته و مداوم در سنین کودکی تا بزرگسالی را در جلوگیری از رشد و گسترش این معضلات بسیار مهم ارزیابی کرد و آن‌گاه با تأکید بر نقش آموزش و پرورش در این حوزه گفت: باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و مراقبتی کودکان و نوجوانان را از این آسیب‌ها دور نگه‌داشت.

هادی مقیمی با بیان این‌که اشتغال و کسب درآمد تا حدود زیادی می‌تواند در این خصوص راهگشا باشد؛ به برنامه‌های سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه مشاغل خانگی و ایجاد کارگاه‌های کوچک و حمایت از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی منجر به توانمندی و استقلال مالی خانواده‌های کم‌بضاعت و جلوگیری از بروز آسیب‌ها خواهد شد.

این مقام مسئول، هدف از ایجاد این کارگاه‌ها را پایداری خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های ذی‌ربط باید با پرهیز از موازی‌کاری در این حوزه، برنامه‌های آموزشی و تربیتی خود را تقویت کنند؛ چراکه آموزش، مؤلفه اصلی در کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی است.


آخرین عناوین آخرین عناوین