Skip to Content

شناسه : 35031737
رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان خبر داد


رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری اردکان، گفت: مسئولان اداره امور مالیاتی و دارایی این شهرستان، قول داده اند تا امور مالیاتی واحدهای اقامتی این منطقه را تسهیل کنند.

به گزارش اردکان گویا؛ «حمید مشتاقیان» در حاشیه نشست با رییس و جمعی از کارشناسان اداره امور مالیاتی و دارایی شهرستان اردکان در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: سیاست مسئولان شهرستان، حمایت از مراکز گردشگری است و مسئولان اداره امور مالیاتی و دارایی نیز قول همکاری و مساعدت با واحدهای گردشگری را داده اند.

وی، اضافه کرد: در این نشست، مدیران واحدهای گردشگری، مشکلات خود را بابت امور مالیاتی بیان نمودند و بحث سود و زیان هتل ها و مراکز اقامتی و تخفیف هایی بابت نرخ نامه ها در طول سال را تشریح کردند.

رییس میراث فرهنگی اردکان، تصریح کرد: همچنین کارشناسان امور مالیاتی و دارایی شهرستان اردکان قوانین مربوط به مالیات و ارزش افزوده را بیان نمودند و معافیت های مالیاتی که به واحدهای گردشگری تعلق می گیرد را بیان کردند.

مشتاقیان در ادامه، افزود: طبق آئین نامه اجرائی ماده 2 قانون تشکیل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خانه های ثبتی و یا در حال ثبت در فهرست آثار ملی کشور، معاف از پرداخت مالیات می باشند و خوشبختانه اکثر بوم گردی ها و اقامتگاه های سنتی شهرستان اردکان ثبت شده و یا در حال ثبت است.


آخرین عناوین آخرین عناوین