Skip to Content

شناسه : 33942858
کارشناس مذهبی در اردکان:


کارشناس مذهبی در جمع بانوان طلبه شهر احمدآباد از توابع شهرستان اردکان، گفت: یاری رساندن مردان در محیط خانواده و کمک در امور خانه داری یکی از راه های افزایش آرامش همسران است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری حوزه؛ «حجت الاسلام و المسلمین احمد امین نیا» در جمع بانوان طلبه مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) شهر احمدآباد از توابع شهرستان اردکان، جایگاه و منزلت زنان در اسلام را جایگاه بالایی دانست و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) عصاره هستی است و اگر فاطمه نبود نه تنها امامت و نبوت، بلکه توحید هم نبود و ما به عنوان پیروان حضرت فاطمه (س) وظیفه داریم به تمام ابعاد زندگی این بانوی بزرگوار معرفت پیدا کنیم.

وی با اشاره به این که براسا روایات بهشت زیر پای مادران است، خاطرنشان کرد: مادر زمانی می تواند موفق و تربیت کننده خوبی باشد که صبر و حوصله و آرامش داشته باشد و این آرامش باید توسط همسر برایش فراهم شود.

این کارشناس خانواده، ادامه داد: مردان باید زمان بیماری همسر، بارداری، ایام عید و خانه تکانی، مهمانداری و بچه داری کمک و یاور همسران خود باشند تا زن بتواند با آرامش بیشتری به تربیت فرزندان و همسرداری بپردازد.

مدرس حوزه و دانشگاه، مادران جامعه را شامل سه دسته مادران صاحب فرزند، مادران همسران و زنان معلم دانست و افزود: مادر تنها آن کس نیست که ما را به دنیا می آورد، بلکه کسی که فرزندش را هم در اختیار ما می گذارد یعنی همان مادر همسر هم به عنوان مادر ما محسوب می شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین