Skip to Content

شناسه : 31487658


مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان از افزایش چهار برابری حامیان طرح محسنین و رشد ۷۹ درصدی حامیان طرح اکرام ایتام طی شش ماهه ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از ايکنا، یدالله مروتی، مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان با اشاره به افزایش چهار برابری حامیان طرح محسنین و رشد ۷۹ درصدی حامیان طرح اکرام ایتام طی شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ اظهار کرد: هزار و ۵۰۵ حامی در شهرستان اردکان حمایت ۲۲۵ یتیم و فرزندان نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح «اکرام ایتام» و «محسنین» بر عهده دارند.
مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان افزود: حامیان نیکوکار شهرستان اردکان ۹۲ میلیون تومان در قالب طرح های «اکرام ایتام» و «محسنین» طی شش ماهه نخست سال ۹۶ به ایتام تحت حمایت و فرزندان نیازمند غیر یتیم کمک کردند.
وی یادآور شد: طرح اکرام ایتام یکی از طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۰ هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم تحت حمایت را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند.
مروتی با بیان اینکه هم اکنون ۸۶۸ حامی سرپرستی ۹۸ یتیم تحت حمایت کمیته امداد اردکان را در قالب طرح اکرام عهده دار هستند، افزود: ۵۵ میلیون تومان از سوی حامیان طرح اکرام به ایتام تحت حمایت در شش ماهه ابتدای سال ۹۶ کمک شده است.
وی با اشاره به اینکه نیکوکاران اردکانی در شش ماهه ابتدای سال جاری ۳۷ میلیون تومان به نیازمندان مشمول طرح محسنین کمک کردند، گفت: طرح محسنین از جمله طرح های مشارکتی کمیته امداد برای حمایت از خانواده های نیازمند غیر یتیم دارای سرپرست بیمار و ازکار افتاده است و حامیان نیکوکار می توانند همانند طرح اکرام به صورت ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان به فرزندان نیازمند غیر یتیم کمک کنند.
مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان ادامه داد: هم اکنون ۶۳۷ حامی در شهرستان اردکان حمایت ۱۲۷ فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح محسنین عهده دار هستند.
وی با اشاره به رویکرد کمیته امداد در توسعه روش های نوین، دریافت وجوه حامیان و خیران یادآور شد: برای تسهیل در پرداخت های حامیان (ایتام و محسنین) در حساب های بانک ملت، امکان پرداخت وجوه حامیان با شناسه از طریق موبایل توسط بانک ملت با عنوان اپلیکیشن موبایلی سکه فراهم شده است، اپلیکیشن سکه از سایت بازار cafebazaar.ir و همچنین زیرپورتال اختصاصیSekeh.behpardakht.com  قابل دریافت بوده و توضیحات کامل نیز در مورد آن ارایه شده است.
 


آخرین عناوین آخرین عناوین