Skip to Content

شناسه : 28730778
یارانه‌ 240 هزار تومانی برای خانوارهای تحت پوشش


سخنگوی دولت گفت: افزایش یارانه خانوارها بر اساس وضعیت موجود امکان پذیر نیست مگر آنکه قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد.

به گزارش اردکان گويا، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با اضحاب رسانه اظهارداشت: افزایش حقووق بازنشستگان به منظور کاهش نابرابری دریافتی آنها و در راستای همسان سازی آنها در فروردین ماه صورت گرفت.

وی در ادامه افزود: یارانه و مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به طور متوسط و میانگین از 71 هزار تومان به 240 هزار تومان معادل3.4 افزایش یافت و در فروردین ماه هم این مبالغ پرداخت شد و ادامه خواهد داشت؛ افزایش یارانه خانوارها بر اساس وضعیت موجود امکان پذیر نیست مگر آنکه قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد.

سخنگوی دولت افزود: طبق محاسبات گذشته دیوان محاسبات سازمان هدفمندی یارانه ها 36 هزارو 400 میلیارد تومان منابع در اختیار دارد اما این در حالی است که سازمان هدفمندی در سال گذشته 41 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت کرده که به این رقم باید 480 میلیارد تومان سبد غذایی و 500 میلیارد تومان پرداخت شده بخش سلامت هم اضافه کنیم.

نوبخت ادامه داد: بر این اساس حدود 42 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم؛ ابنکه مبی گویند یارانه خانوارها را 3 برابر می کنیم مطمئنا اگر افراد از این اعداد و رقم خبر داشته باشند و این حرف‌ها را بزنند باید بر روی حرف آنها تامل کرد.

وی درباره پاداش بازنشستگی فرهنگیان نیز گفت: پاداش بازنشستگی سال 95 فرهنگیان معادل 3 هزارو 400 میلیارد تومان از سوی خزانه به وزارت آموزش و پرورش تخصیص داده شده و پرداخت ها آغاز شده و تا پایان هفته معلم به تمامی این افراد مبالغ مورد نظر پرداخت می شود.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که گزارش‌هایی مبنی بر استفاده دولتی‌ها از امکانات دولتی در تبلیغات انتخابات مطرح‌شده پاسخ شما به این مسأله چیستف افزود: مراجع نظارتی نظارت دارند و ما هم مقید هستیم از امکانات دولتی برای تبلیغات استفاده نکنیم به همین جهت یکی از همکاران ما که قرار بود رییس ستاد انتخاباتی شود که شد از سمت خود استعفا داد.

وی ادامه داد: اگر موردی وجود دارد دستگاه های نظارتی گزارش کنند و هر که هم که تخلف کرده استقبال می کنیم که قاتنونا با او برخورد شود.

سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود تأکید کرد: عربستان در موضوع حادثه سقوط جرثقیل که موجب جان باختن تعدادی از هموطنانمان شد اعلام کرد که به خانواده آنها مبالغی را از این جهت پرداخت می کند؛ موضوع منا هم همچنان توسط مسئولان ذیربط در حال پیگیری است.

ادامه دارد...


آخرین عناوین آخرین عناوین