Skip to Content

شناسه : 28730525


مدیر حج وزیارت یزد با بیان این‌که افزون بر 500 نفر به سهمیه حج تمتع استان اضافه شده است، گفت: تاکنون 1300 نفر به ثبت نام اولیه اقدام کرده اند.

به گزارش اردکان گويا؛ «علی اصغر شریفی» با یادآوری اعزام نشدن زائران ایرانی به حج تمتع در سال گذشته، افزود: در سال 94 حدود 1660 نفر از استان یزد برای حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که این تعداد در سال‌جاری به افزون بر 2200 نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: دارندگان فیش‌‌های ثبت نام تا پایان شهریور 85 در استان می‌توانند برای حج تمتع امسال نام‌ نویسی کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان نام ‌نویسی با داشتن اصل فیش ودیعه ‌گذاری، اصل شناسنامه و کارت ملی به یکی از شعبه‌های بانک ملی مراجعه و به واریز مبلغ علی الحساب تا 100 میلیون ریال هزینه سفر خود اقدام کنند.مدیر حج و زیارت استان گفت: متقاضیان اعزام به حج تمتع سال جاری باید دارای گذرنامه بین المللی انفرادی معتبر با حداقل اعتبار تا پنجم اسفند 96 باشند؛ در غیر این صورت لازم است، به دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

شریفی از برگزاری آزمون مدیران و عوامل حج امسال در روز جمعه 8 اردیبهشت ماه خبرداد و گفت: 115 نفر از افراد واجد شرایط برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده بودند.

طبق توافق به عمل آمده میان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران و عربستان، امسال حدود 86 هزار زائر ایرانی به تدریج از 10 مرداد عازم حج تمتع خواهند شد.

انتهای پیام/

ایرنا


آخرین عناوین آخرین عناوین