Skip to Content

شناسه : 32708449


فرماندار اردکان گفت: کار جمع آوری اطلاعات ساکنان غیربومی این شهرستان از امروز /شنبه/ آغاز شد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از  ایرنا هادی مقیمی روز شنبه در نشست مدیریت مهاجرین و تشکیل بانک اطلاعات ساکنین غیربومی افزود: هدف اصلی تشکیل این بانک، مدیریت و ساماندهی مهاجرین غیربومی در راستای حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی ، انسجام فرهنگی و ترویج اخلاق و رفتارهای شهروندی است .

وی اضافه کرد: هدف دیگر کنترل و کاهش جرائم و انحرافات مهاجرین غیربومی و مهندسی فرهنگی به منظور یکپارچگی اجتماعی ، انسجام فرهنگی و ارتقاء اخلاق و رفتارهای شهروندی است .

فرماندار اردکان با بیان اینکه گروه هدف در اینجا هم شهروندان بومی و هم شهروندان غیربومی هستند تصریح کرد: پیشگیری عمومی از انحرافات اجتماعی و ارتقاء اخلاق و رفتار شهروندی از دیگر اهداف آن است.

مقیمی گفت: کسب اطلاع از میزان جمعیت ، ترکیب جمعیت (سن، جنس ، شغل و...) توزیع فضایی جمعیت مهاجرین ، شناسایی و رسیدگی به افراد دارای سوء پیشگیری از جرم ، ارائه خدمات شهری مبتنی بر آمار و اطلاعات جابجایی های جمعیتی و رصد کردن وضعیت ورودی و خروجی مهاجرین به منظور سیاست گذاری های آتی از جمله اهم تشکیل بانک اطلاعات مهاجرین است .

وی در ادامه با بیان اینکه لازم است اطلاعات مندرج در فرم تغییر محل سکونت با بررسی کامل و کار کارشناسی درج شود تا در برگیرنده تمام موارد نیاز باشد افزود: اجرای این طرح امری ضروری و مفید به حال همه ارگان ها ، نهادها و در نهایت مردم اردکان خواهدبود ، لذا باید نسبت به انجام آن اهتمام ویژه داشته باشیم که این امر با همکاری و هماهنگی بین همه نهادها امکان پذیر خواهد بود .


آخرین عناوین آخرین عناوین