Skip to Content

شناسه : 27321231
مدیر کمیته امداد شهرستان خبر داد


در طی 11 ماهه نخست امسال، بیش از حدود 10 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به 71 خانواده مددجوی شهرستان اردکان اعطاء شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان اردکان، گفت: این نهاد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اعطای تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی (توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می کند.

یدالله مروتی، با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهمترین اهداف این نهاد است، افزود: فراهم آوردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانواده های نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطای وام در اولویت برنامه های کاری این نهاد است.

این مقام مسئول هدف از ارائه تسهیلات اشتغالزائی به مددجویان را خوداتکائی و توانمندسازی آنان بیان کرد و افزود: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال زایی و همچنین فراگیری آموزش‎های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‎ شوند.

وی در پایان، اظهار کرد: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 320 خانوار خودکفا شده و از پوشش حمایتی این نهاد خارج شده اند.


آخرین عناوین آخرین عناوین