Skip to Content

شناسه : 25458712
به مناسبت دفاعیه جدید نوبخت از غارتگران بیت المال؛


با توجه به سخنان دکتر نوبخت پیشنهاد می شود در راستای اجرای عدالت در بین مجرمین تمام کسانی که به اتهام دزدی و اختلاس در زندان به سر می برد تنها با بازگرداندن مبالغ اختلاس شده از بند رها شوند.

به گزارش اردکان گویا؛ هنوز موج انتقادات و اعتراضات افکار عمومی نسبت به دریافتی های غیرقانونی برخی از مدیران دولت تدبیر که به فیش های نجومی معروف شد فروکش نکرده که بار دیگر سخنگوی دولت روحانی، سعی کرد تا از نقش دولت برای برخورد با متخلفان مربوطه شانه خالی کند.

بر همین اساس نوبخت در پاسخ به خبرنگاری در خصوص برخورد با متخلفان نجومی بگیر می گوید: « این موضوع بارها بررسی شد و دیدند از 93 هزار و 470 نفر، تنها 397 نفر بیش از 20 میلیون تومان دریافت کرده اند. همه آمده‌اند مبالغ را پس دادند. فقط 2 نفر ماندند. کل عدد نجومی که می گویند 23 میلیارد تومان است.

 

سخنگوی دولت یازدهم همچنین تأکید می کند: البته اگر کسی یک ریال هم ناحق گرفت،  باید برخورد شود، ولی از نظر ما موضوع روشن است. شاید عده‌ای بخواهند این 397 نفر را در شهر بچرخانند و 397 چوبه دار هم به پا کنند. خواهش می کنم این نوع مسایل را محل مناقشه اختلافات سیاسی نکنید».

سخنان جناب نوبخت از چند جهت مورد توجه است:

از سویی تاکید جناب نوبخت بر بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی از نجومی بگیران اقدامی مفید و سازنده است اما کافی بودن اقدام مذکور را باید به قضاوت افکار عمومی سپرد، زیرا اگر وجوه دریافتی غیرقانونی بوده است و موجب عودت به خزانه شده است چرا با متخلفان برخوردی صورت نمی گیرد؟ چرا با کسانی که نسبت به بیت المال مسلمین احتیاط کافی را نداشته و به سان راهزنان دست به زیاده خواهی و غارت زده اند برخورد نمی شود؟

آنچه را که می توان برآیند واکنش افکار عمومی به فیش های نجومی دانست؛ درخواست مردم مبنی بر برخورد جدی و قاطع با نجومی بگیران است و در این مورد شکی نیست که افکار عمومی بیش از هر زمان دیگری خواستار برخورد قاطع با مدیران متخلفی است که آرامش فکری و اقتصادی جامعه را مورد تهاجم قرار داده اند.

فیلم/ نظر مردم در مورد حقوق های نجومیاز سوی دیگر تلاش نوبخت برای مرتبط دانستن فیش های نجومی به مناقشات سیاسی و اختلافات حزبی، خود از تاکتیک های نخ نمایی است که دولت سعی کرده است در مورد نقاط ضعف خود آن را پیراهن عثمان کرده و با پرخاش به منتقدان خود را از زیر بار مشکلات رها کند.

با توجه به سخنان دکتر نوبخت پیشنهاد می شود در راستای اجرای عدالت در بین مجرمین تمام کسانی که به اتهام دزدی و اختلاس در زندان به سر می برد تنها با بازگرداندن مبالغ اختلاس شده از بند رها شوند.

اینکه تاکید می شود عده ای به دنبال چرخاندن متخلفین در خیابان ها و اعدام کردن آن ها هستند، بیشتر به جوسازی شبیه است زیرا لزوم برخورد با نجومی بگیران به معنای اعدام آن ها نیست بلکه برخوردی قاطع است که از تکرار چنین فجایعی که بیش از هر عامل دیگری به اعتماد عمومی لطمه وارد می کند است، گر چه دولت تاکنون با هر گونه مطالبه گری از سوی مردم برای تنبیه متخلفان مخالفت کرده و آن ها را سرمایه های نظام دانسته است.

جهانگیری: گیرند‌گان حقوق‌های نامتعارف هیچ تخلفی نکرده‌اند!

دفاع از نجومی بگیران در طول چند ماه گذشته همواره در دستور کار دولت قرار داشته است و در همین رابطه معاون روحانی نیز در تکمیل این پروژه دولتی ها برای فرار از تبعات فیش های نجومی و عدم برخورد با عاملان آن بار دیگر سعی کرده است ادبیات دیگر اعضای کابینه روحانی مبنی بر عدم تخلف مدیران نجومی بگیر را تکرار کند. جهانگیری در پاشخ به خبرنگاری در خصوص برخورد دولت با گیرندگان حقوق های نجومی با تکرار ادبیات قاطع روحانی در دفاع از متخلفان تاکید می کند: «گیرند‌گان حقوق‌های نامتعارف قبلی هیچ تخلفی نکردند». (لینک کامل خبر)

با وجود انتقادات صریح مردم به رویه دولت در برخورد با نجومی بگیران باید دید دولت برای حفظ متخلفان، حاضر است هزینه بالای از بین رفتن پایه رای خود در جامعه را به دوش بکشد یا نه.

انتهای پیام/آ
آخرین عناوین آخرین عناوین