Skip to Content

شناسه : 30301993
رئیس اداره ارشاد اردکان:


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان با بیان اینکه اولویت در عرصه فرهنگ، ادب ، هنر و رسانه، بحث آموزش و یادگیری است، گفت: عصر کنونی، عصر ارتباطات و اطلاع رسانی است، بالطبع اصحاب رسانه باید خود را به دانش های نوین و روز در این عرصه مسلح کنند.

به گزارش اردکان گويا؛ علی زمانیان روز دوشنبه در آستانه 17مرداد، روز خبرنگار و گرامیداشت شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا که در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید، با قدردانی از تلاش خبرنگاران شهرستان، افزود: به همین مناسبت با همکاری بخشداری خرانق کارگاه آموزشی خبر نویسی با حضور یکی از استادن خبر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: برای حضور در این مراسم از همسر و فرزند شهید صارمی نیز دعوت شد و از خبرنگاران فعال شهرستان هم قدردانی می شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکل خبرنگاران در تهیه خبر و گزارش از رویدادهای اجتماعی منطقه گفت: اردکان در حال پیشرفت، نیازمند توسعه متوازن است، همگام با رشد صنعت، اصحاب فرهنگ و هنر و به خصوص نمایندگان رسانه ها در این ارتباط با توجه به رسالت تاریخی مسئولیت های زیادی دارند.

زمانیان در ادامه، ارتباط دو سویه نمایندگان رسانه ها با مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی را برای ترویج فرهنگ اطلاع رسانی ضروری دانست و آمادگی خود را برای همکاری با خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی اعلام کرد.

به گفته وی فعالان عرصه خبر نیاز به انجمنی دارند تا با همکاری و تعامل با هم و رقابت بتوانند به نحو مطلوب و برنامه ریزی شده به اطلاع رسانی خبر و تفکیک حوزه ها نسبت به خبررسانی اقدام کنند.

زمانیان اظهار کرد: مکانی جدا و مجهز و درخور شان خبرنگاران باید مشخص شود تا آنهابا آرامش و بدون هر گونه فشاری به رسالت خود که خبررسانی است، بپردازند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری شغلی حساس است پس انتظار آنها جدا از رسالتشان کسب درآمد و امرار معاش هم است،یادآورشد: خبرنگاری هم مثل سایر حرفه های هنری باید با عشق همراه باشد به نظرم حضور تعدادی خبرنگار هم تنها بواسطه عشقشان به این حرفه است که در اردکان فعالیت دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان تاکید کرد: با کمک فرماندار از مسئولان نهادها و سازمانها دعوت خواهد شد همکاری بیشتری با خبرنگاران داشته باشندو مسئولان روابط عمومی هم ارتباط بیشتری با خبرنگاران برقرار کنند.

زمانیان عنوان کرد: در شهرستان اردکان تارنماها و شبکه های مجازی متعددی فعالیت دارد ، اخبار و رویدادها را هم منعکس می کنند، مشکل این است این شبکه ها که بیش از پنج هزار عضو دارد تاکنون از این اداره مجوز رسمی دریافت نکردند و از مسئولان آنها می خواهیم نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند.

وی با اشاره به تاثیر فعالیت شبکه های مجازی و تارنماها در کاهش نشریه های محلی اظهار کرد که هم اکنون سه نشریه در اردکان فعالیت دارد.

وی گفت: صندوق حمایت از هنرمندان در سال 93 با حمایت نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد، فعالیت های خوبی هم انجام شد انشاء الله با حمایت مسئولان از این صندوق، اصحاب رسانه هم بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

این مسئول افزود: متاسفانه یکی ازمشکلات شهرستان این است، تعریف مشخص و ثابتی از خبرنگار نداریم ، خبرنگار کسی است، حرفه او اطلاع رسانی است، شخصی در نشریه ای دلنوشته ، شعر و مطلب می نویسد خبرنگار محسوب نمی شود .

زمانیان گفت: خبرنگار به دنبال خبراست، در همه جا حضور فیزیکی دارد، تلاش می کند اخبار و مشکلات مردم را منعکس کند، البته گروهها و شبکه هایی هم هستند که مدیرانش خوب کار می کنندکه نیاز به مجوز رسمی دارد.

 


آخرین عناوین آخرین عناوین