Skip to Content

شناسه : 34905824
خامسی هامانه خواستار شد


مدیرکل اردکانی تبار اجتماعی و فرهنگی استانداری‌ یزد، گفت: باید از ظرفیت های مشارکت مردمی و سازمان های مردم نهاد برای برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی به ویژه در دهه کرامت استفاده کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی استانداری یزد؛ «فخرالسادت خامسی هامانه» در نشست هماهنگی استقبال از کاروان دو استقامت و ورزشکاران جاده ولایت که با حضور "مسعود شریعتی" مدیرکل ورزش و جوانان استان و جمعی از نمایندگان ادارات و فرمانداری های استان در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد، با تاکید بر اهمیت استقبال باشکوه از این کاروان، ‌بیان کرد: درآمیختگی ورزش در کنار ارزش ها می تواند آن را ماندگارتر و تاثیر آن را عمیق تر کند و دهه کرامت و مسیر جاده ولایت خود فرصتی مغتنم برای ایجاد این ارتباط است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد در مراسم های استقبال از دوندگان کاروان جاده ولایت یک فضای فرهنگی و تبلیغی را ایجاد می کند ، باعث گسترش این ظرفیت عظیم خواهد شد و مردم نیز نشان داده اند در اینگونه برنامه ها به صورت مستقل و خودجوش مراسم های باشکوه و بی نظیری برپا می کنند.

مدیرکل اردکانی تبار دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار‌ی خاطرنشان کرد: ترویج معنویت و عشق به ولایت از نتایج همایش دو استقامت جاده ولایت است که دستگاه های استان باید با همکاری و تعامل به خوبی از دوندگان استقبال و از این فضای ایجاد شده برای گسترش معنویت فرهنگ ولایت مداری در جامعه تلاش کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست، گفت: از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت حضرت امام رضا (ع) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده که فرصتی مناسب است تا شخصیت واقعی و تأثیرگذار حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) برای همگان و به ویژه نسل جوان بیان شود.

مسعود شریعتی، ‌ادامه داد: این کاروان حرکت خود را از مرز شلمچه و با حضور بیش از 20 دونده آغاز می کند و تا مشهد مقدس ادامه می دهد و این افتخار برای استان یزد نیز وجود دارد که میزبان این عاشقان رضوی باشد.

وی افزود: دوندگان جاده ولایت از ۲۳ تیرماه وارد استان یزد می شوند و در ابتدا مورد استقبال مردم شهرستان ابرکوه قرار خواهند گرفت که امیدواریم مسئولان و مردم شهرستان های ابرکوه، تفت، یزد، بافق و بهاباد که در این مسیر قرار دارند، با برنامه های گسترده و باشکوه خود از این دوندگان استقبال کنند.

گفتنی است که در این نشست مواردی در جهت هماهنگی بیشتر دستگاه ها و برنامه های در نظر گرفته شده برای استقبال از دوندگان جاده ولایت مطرح و به تصویب رسید.


آخرین عناوین آخرین عناوین