Skip to Content

شناسه : 27547563
فرمانده انتظامی استان یزد مطرح کرد


فرمانده انتظامی استان یزد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در سال 95 گفت: از ابتدای امسال حدود 10 درصد کاهش وقوع جرائم سرقت را در استان یزد داشته‌ایم.

به گزارش اردکان گويا سردار ایرج کاکاوند پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه در اکثر شاخص‌های امنیتی ارتقاء وضعیت را نسبت به سال 94 داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال 95 در بسیاری از موارد امنیت پیشتاز بوده است، ادامه داد: کاهش وقوع جرائم همواره از دغدغه‌های مهم مردم بوده و مأموران نیروی انتظامی توانستند با به‌کارگیری تلاش وهمت خود این مهم را در یزد رقم زنند.

کاکاوند کاهش سرقت در استان یزد را چشمگیر عنوان کرد و افزود: ظرف دو سال گذشته بیش از 40 درصد کاهش وقوع جرائم در زمینه سرقت از منزل داشته‌ایم.

وی با اشاره به کشف 84 درصدی سرقت‌ها در سطح استان یزد تصریح کرد: مأموران انتظامی تلاش دارند تا در کشف سرقت‌ها به‌گونه‌ای عمل کنند که مردم به مال خود دست یابند.

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه در سال 1395 با توجه به شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» فعالیت گسترده‌ای در زمینه مبارزه با کالای قاچاق انجام گرفت، ادامه داد: فعالیت‌هایی چون شناسایی شبکه‌های قاچاق کالا، شناسایی و دستگیری عناصر ترانزیت قاچاق کالا در استان یزد باعث شد تا در ارزیابی صورت گرفته، استان یزد در زمینه مبارزه با کالای قاچاق حائز رتبه اول شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار یزد رسا مبنی بر میزان ارزش کالاهای قاچاق کشف‌شده، خاطرنشان کرد: در سال گذشته مبلغ ریالی کشف کالای قاچاق 35 میلیارد تومان بوده است و این میزان در سال جاری به 85 میلیارد تومان رسید که افزایش 135 درصدی را در این زمینه شاهد بودیم.

کاکاوند کاهش 14 درصدی تلفات جاده‌ای و شهری در سال 95 را یادآور شد و افزود: در زمینه راهنمایی و رانندگی و امنیت راه اقدامات خوبی صورت گرفته است که کاملاً نتیجه‌بخش بودن آن محسوس است؛ بر اساس ارزیابی که در مرکز انجام‌شده است، راهور استان یزد رتبه دوم کشوری در زمینه کاهش تلفات و رتبه اول کشوری در زمینه کاهش تصادفات جرحی کسب کرده است.

وی ضرورت آموزش و افزایش سواد رسانه‌ای مردم را یادآور شد و خاطرنشان کرد: استان یزد در سال گذشته در زمینه کشف جرائم فضای مجازی نسبت وقوع آن حائز رتبه اول در سطح کشور شد.

فرمانده انتظامی استان یزد برنامه‌ریزی همه‌جانبه این نهاد را برای مدیریت آیین چهارشنبه‌سوری یادآور شد و افزود: نیروی انتظامی مخالف شادی مردم نیست؛ آن‌ها می‌توانند با رعایت نکات ایمنی لحظات خوبی را سپری کنند.

انتهای پیام/ش


آخرین عناوین آخرین عناوین