Skip to Content

شناسه : 31816843


جوان امروز ما علاوه بر استکبار جهانی باید نفوذ آمریکا در داخل یا به عبارتی «استکبار داخلی» را نیز بشناسند.

به گزارش اردکان گویا؛نماینده یزد در هشتمین دوره مجلس دانش آموزی در يادداشتي در خصوص13 آبان نوشت: 13آبان ماه هر سال یادآور اتفاقات مختلف در مقاطع تاریخی حساس ایران زمین است که در بین همه آنها شاید مهم ترین رخداد، تسخیر سفارت ایالات متحده آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام بود که به حق به لانه جاسوسی شیطان بزرگ معروف شد.

حضرت امام خمینی (ره) در همان زمان از این حرکت خودجوش و تمیز جوانان انقلابی و متعهد به «انقلاب دوم» تعبیر کردند و آن را حرکت تمام آحاد و اقشار ملت توصیف کردند.

در همان مقطع رئیس و اعضاء دولت موقت که نام مهندس و استاد را یدک می کشیدند با این حرکت به شدت مخالفت کردند...آری همان کسانی که روزی خود را انقلابی می دانستند و حتی در این راه کشته نیز تقدیم کرده بودند در مقابل بنیان گذار انقلاب ایستادند؛ «از نفوذ استکبار در داخل غافل نشویم«

حال، 29 سال از آن واقعه به جا می گذرد و هرساله نیز دانش آموزان و دانشجویان که نه امام، نه انقلاب و نه جنگ را دیده اند، گرامی می دارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار 13 آبان ماه امسال با دانش آموزان، فرمودند: نوجوانان و جوانان امروز ما قطعا آینده سازان پیشران کشور هستند که البته این موضوع شروطی دارد که مهم ترین آن، شناخت آمریکا به عنوان دشمن اصلی ماست.

البته در اینجا باید اشاره ای نیز به بخش دیگری از سخنان معظم له داشته باشیم؛ « آمریکایی ها حتی به دوستان خود مثل دکتر مصدق نیز رحم نمی کنند.» دکتر مصدق که آمریکا را نقطه اتکاء می دانست از همین شیطان بزرگ ضربه خورد.

آری جوان امروز ما علاوه بر استکبار جهانی باید نفوذ آمریکا در داخل یا به عبارتی «استکبار داخلی» را نیز بشناسند. استکبار داخلی یعنی جریانی که در داخل نظام رسوخ می کند و فرهنگ مذاکره (یا بهتر بگوییم معامله یه طرفه» با شیطان بزرگ را ترویج می دهد.

اگر از استکبار جهانی و داخلی غافل شویم نتیجه ی آن اینست که برخی از همان دانشجویان آبان 58، امروز از مواضع انقلابی گذشته بر می گردند و شعار ابراهیمی مرگ بر آمریکا را در تضاد با انقلاب خمینی کبیر می دانند!

استکبار و در راس آن آمریکا همیشه از اینکه دانش آموزان و جوانان ما از بی نتیجه بودن فشارهای شیطان بزرگ سخن گفته اند، عصبانی بوده و هستند.

امروز نوجوانان و جوانان انقلابی جمهوری اسلامی بلندتر از همیشه فریاد می زنند؛ «شما بازهم هیچ غلطی نمی توانید بکنید؛ از این حرف ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.«


آخرین عناوین آخرین عناوین