Skip to Content

شناسه : 25903456
گزارشي از وضعيت امامزاده سيدنورالدين اردکان؛


امامزاده سید نورالدین اردکان با وجود اين که همواره مورد استفاده مردم و مسافران قرار مي گيرد، اين روزها وضعيت مناسبي ندارد.

به گزارش اردکان گويا؛ بقعه امامزاده سید نورالدین اردکان یکی از آثار تاریخی اردکان است که قدمت آن به دوره دیلمیان می رسد. این بنا که در محور اردکان_نائین و نرسیده به روستای عقدا قرار دارد در تاریخ ۵ دی ۱۳۵۲ با شمارهٔ ۹۵۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این مکان از گذشته تا کنون  به عنوان نمادي از ارادت تاريخي مردم اردکان به خاندان عصمت و طهارت(ع) مطرح بوده است.

امامزاده سید نورالدین اردکان با وجود اینکه از مکان هایی به شمار می رود که همواره مورد استفاده مردم و مسافران قرار می گیرد، از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار نبوده و از لحاظ حراست از آثار تاریخی نیز صدمات زیادی دیده است.

از جمله مشکلات عدیده ای که این بنای تاریخی با آن دسته پنجه نرم می کند می توان به نامناسب بودن وضعیت سرویس های بهداشتی و ضعف شدید مکان های اسکان مسافرین و زائران اشاره کرد.

در همین حال یکی از مواردی که در خصوص این بقعه متبرکه بیش از همه مورد توجه زائرین و مسافران قرار می گیرد، نامناسب بودن وسایل بازی کودکان در محوطه این بنا است به صورتی که این موضوع همواره یکی از نگرانی های والدین برای سلامت فرزندانشان بوده است.

فرسودگی و ضعف وسایل بازی کودکان در این بقعه در موارد متعدد سوژه شبکه های اجتماعی بوده است.

شرایط کنونی این بقعه تاریخی در حالی است که نماینده شهر اردکان در تاریخ 14 دی‌ماه 1389 جلسه‌ای در جهت بررسی مشکلات این امام‌زاده داشته است که با توجه به شرایط کنونی این بقعه به نظر می رسد نتایجی ملموسی از این جلسات متبادر نشده است.

در پایان باید گفت با توجه به قدمت تاریخی و وضعیت مناسب این مکان در زائرپذیری امید است که مسئولین شهرستان راهکارهای عملی را برای بهبود هر چه سریعتر این بقعه تاریخی در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/ز

آخرین عناوین آخرین عناوین