Skip to Content

شناسه : 17556368
بدون حضور برخی مسئولین!


به مناسبت روز مهرورزی،مراسمی جهت آشنایی بیشتر مسئولین شهرستان و درخواست توسعه و ارتقای ورزش جانبازان و معلولین"بوچیا"برگزار شد اما متاسفانه بازهم صدای معلولین به گوش هیچ مسئولی نخواهد رسید.

به گزارش اردکان گویا؛ معلولین قشری که با تمام کمبود و نیازها باز هم اولین ذکر لب شان زمزمه نام پروردگاری است که بر تقدیرشان چنان قلبی محکم وامید بخش قرار داده که با شرایط خویش سازگار باشند و هزاران توانایی که دروجودشان نهفته و آشکار است و خانواده هایی که هرگزنمی توانیم درک کنیم که با چه دردهای نهفته ای شب را به صبح می رسانند تا خجالت زده نیازهای فرزندنشان نباشند ولی براستی ما برایشان چه اقدامی کرده و کدامین خواسته یشان را در آینده نزدیک به سرانجام خواهیم رسانید.

دهم آذرماه بود که مراسم تجلیل از ورزشکاران بوچیا مصادف با روز جهانی معلولین در سالن شهید کمالی برگزار گردید که فقط امام جمعه محترم ،دکتر عضد زاده ریاست بهزیستی ، فروزان فر معاونت اداره تربیت بدنی و جواد نیک مسئول مرکز توانبخشی سعادت تنها مسئولین شهرستان بودند که در این مراسم شرکت نمودند هرچند از طریق رسانه نیز اطلاع رسانی شده بود ولی ...

یکم دی ماه که مناسب با روز اخلاق و مهرورزی بود دوباره مراسمی در هتل باغسرای اردکان جهت آشنایی بیشترمسئولین شهرستان و درخواست توسعه و ارتقای ورزش جانبازان و معلولین " بوچیا " برگزار شد اما متاسفانه صدای معلولین به گوش هیچ مسئولی نخواهد رسید و همچنان این ورزش و قشر معلول اجتماع مان حتی چشمشان به دیدارمسئولین شهرنیزنخواهد رسید تا ذره ای از دردشان وخواسته هایشان را بیان کند.

مجددا امام جمعه که الحق توجه خاصی به معلولین و تمام اقشار جامعه دارند ،دکتر عضد زاده ریاست اداره بهزیستی وفروزان فر معاونت تربیت بدنی تنها مسئولین شرکت کننده در این مراسم بودند.
احمدسیاحتی سرپرست تیم بوچیا در این مورد به اردکان گویا گفت: از چند روز قبل از مراسم،  کارت های دعوت رسمی بین فرماندار شهرستان ،شهردار و اعضای شورای شهر و برخی دیگر از مسئولین  وجمعی از خیرین توزیع نمودیم که با تمام ناباوری با عدم حضور فرماندار وشهردار شهر مواجه شدیم امری که اصلا باورمان برایش سخت است که چرا مقامات شهرستان آن طور که شایسته معلولین و خانواده هایشان است در چنین مراسماتی حضور ندارند.


وی با بیان اینکه ورزش بوچیا و معلولین و خانواده هایشان چشم انتظار حمایت مسئولین هستند خواستار توجه بیشتر ودیدگاه دقیق تر به این امر شد.

هنوز چندی نمی گذرد که در یکی از مدارس که برنامه ای  برپا شده بود اکثر مسئولین حضور داشتند وحتی زمانی خارج از وقت تعیین شده نیز گذشت

واهدایی به مدرسه با تابلوهای...

سوال اینجاست اگر فرزند معلولی در جمع خانواده یتان بود چه نگاهی به منتخبین و کسانی داشتید که چشم امیدتان به آنها بود !
سید اسماعیل شاکر امام جمعه مردمی شهرستان با حضور در مراسم با بیان اینکه جلسات متعددی داشتند علت حضورشان را احساس مسئولیت واهمیت بخشیدن به معلولین اعلام کرد. شخصیتی که با حضورش قلب ودل عزیزان معصومی را شاد نمود که قدرت تکلم ،توان ایستادن وحتی پایی برای راه رفتن برای گامهایشان و...نداشتند ولی قلبی پرامید داشتند، که در کنارش خانواده هایشان نیز احساس آرامش کردند.

امیرحسین سیاحتی یکی از ورزشکاران ورزش بوچیا بعنوان نماینده تیم با یک متن کوتاه اما احساسی وبا زبانی که نمی توانست مثل من وشما تمام کلمات را بیان کند همه را دعوت به عبادت بیشتر پروردگار نمود ،پروردگاری که برای او و خواهر کوچک اش چنین رقم زده ولی باز هم شکرگزار رب العالمین است.برای لحظاتی تمام حاضرین را سکوتی سرد فرا گرفت و همه متأثر شدند.

بی تردید وقتی انسانی از نزدیک با معلولان و نیازهایشان آشنا نباشد احساسی جهت اهمیت به برطرف نمودن خواست هایشان نخواهد داشت.

امید که فریادهای بی صدای معلولین به گوش مسئولین شهر برسد و اقدام وتوجهی بیشتری نسبت به این قشر اجتماع فداشته باشند.

لازم به ذکر است که ورزش بوچیا برای تمام گروه سنی ویژه افرادی است که با مشکلات جسمی حرکتی ،ضایعه نخاعی و...با مربی گری سرکارخانم هاتفی در سالن شهید کمالی ،جنب مصلی اردکان برگزار میشود.

گزارشگر:حبیب اکبری


آخرین عناوین آخرین عناوین