Skip to Content

شناسه : 35551871


اربعین حسینی در آستانه فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت الاسلام و المسلمین کمال مروتی» در طی یادداشتی، نوشت:

اربعین امسال حماسه عجیبی شده است؛ چراکه زیارت اربعین حضرت امام حسین (علیه السلام) در اربعین انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) قرار است اوضاع عالم را تغییر دهد.

وقتی اربعین حسینی هزار و اندی سال پیش شروع شد عالم منتظر روزی بود تا این زیارت به حماسه تبدیل شود و راهپیمایی اربعین، جهانی را با امام حسین (ع) آشنا کند و زمینه‌ساز ظهور فرزندش حضرت مهدی (عج) شود. همو که خود را با جمله "ان جدی الحسین قتلوه عطشانا " معرفی می‌کند.

تاریخ گذشت تا این اربعین‌ها خودش را به انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ برساند و اولین گام بزرگ برای رساندن علم به صاحب علم برداشته شود و پس‌ازآن در دفاعی مقدس، جوانانی ظهور کنند که با عشق کربلا و شعار "کربلا کربلا ما داریم می‌آییم " و "یا زیارت یا شهادت " راهگشای کربلا شوند.

تاریخ باید رشد می‌کرد و روزی دیگر با ظهور جوانان مدافع حرم پدیده‌ای دیگر رخ می‌داد و این بار حرم نماد تمام عالم می‌شد تا مدافعان حرم، مدافعان انسانیت شوند و در همین زمان اربعین در اوج نیاز دنیای اسلام ظهوری دوباره می‌کرد.

ظهور اربعین در چند سال اخیر منتهی به چهل‌سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی رازی است که تنها برای اهلش آشکار می‌شود و البته دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) نیز بویی از این راز برده‌اند که تمام تلاششان را بکار بسته‌اند تا پیاده‌روی اربعین حسینی در اربعین انقلاب خمینی باشکوه و پرشور برگزار نشود اما مگر می‌توان جلوی نور خدا را گرفت؟!

اربعین حسینی در اربعین خمینی تجلی و ظهور دیگری دارد و خوشا به حال آنان که خود را به این کاروان پیادگان راه عشق می‌رسانند تا با حضور خود، ظهور یار را نزدیک سازند و دنیای اسلام در اوج نیازش به این وحدت با چنین نمایش جهانی، قدرت‌نمایی کند و در اوج ظلمات غرب، نور الهی از شرق روشنی‌بخش عالم باشد.

آخرین جمله برای اهلش آنکه این انقلاب اسلامی در اربعین ۵۷ به اوج خود رسید و حالا پس از چهل سال در اربعین ۹۷ اوج اقتدار و عظمت خود را نشان خواهد داد و این نمایش عظمت، باطل‌السحر تمامی ساحران جنگ روانی و رسانه‌ای جهان استکبار است و شروعی بر حضور انقلاب اسلامی در جهان.

الیس الصبح بقریب؟!


آخرین عناوین آخرین عناوین