Skip to Content

شناسه : 34991430
عضدزاده تاکید کرد


رییس اداره بهزیستی اردکان در طی جلسه کمیته مناسب سازی این شهرستان، گفت: معلولین و سالمندان برای عبور و مرور در سطح شهر نیازمند محیطی مناسب سازی شده و بدون مانع هستند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان اردکان؛ «دکتر امیرولی عضد زاده» در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان در این اداره با اشاره به معرفی اردکان به عنوان شهر بدون مانع و دوستدار سالمند و تقدیر و تشکر به خاطر اقدامات خوب شهرداری و دوره چهارم شورای اسلامی و در زمینه مناسب سازی فضای شهری ویژه معلولان و سالمندان در سطح شهر اردکان، تصریح کرد: با همکاری مسئولان شهر تحول بزرگی در زمینه ایجاد شهر دوستدار سالمند انجام شد که در سطح کشور نمود خوبی پیدا کرد و باید این روند ادامه داشته باشد.

این مقام مسئول، اظهار کرد: بحمدالله با همکاری و همراهی و استقبال بسیار خوب فرمانداری محترم ، شهرداری و شورای شهر سابق و سایر ادارات اردکان ، امروزه شاهدیم که درطرح های جدید شهری تا حد امکان ، استاندارد های مناسب سازی  ویژه  معلولان و سالمندان لحاظ شده است و بهسازی و مناسب سازی پیاده رو خیابان های امام خمینی (ره)، آیت الله شیدا، ابوالفضل و باهنر و میادین امام علی (ع) ، امام حسین (ع) و خاتمی (ره) را از مهمترین اقدامات شهرداری و شورای شهر سابق در این مورد دانست.

عضدزاده ادامه داد: انتظار می رود که چون گذشته مناسب سازی محیط شهری با جدیت تمام در دستور کار قرار گرفته و در تمام ساخت و سازهای شهری ، حق دستیابی مددجویان و سالمندان نیز در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: اردکان با جمعیت 8.4 درصدی سالمندان و نیز جمعیت بالای 3500 نفری افراد دارای معلولیت و نیز در نظر گرفتن بیماران دچار محدودیت در حرکت ؛زنان باردار و کودکان نوپادر خوش بینانه ترین حالت جمعأ جمعیتی بالغ بر 20.000 نفر را در خویش جای داده است که برای عبور و مرور در سطح شهر نیازمند محیطی مناسب سازی شده و بدون مانع هستند و این همان چیزی است که در دنیای امروز از آن بعنوان شهرهای بدون مانع و مناسب سازی شده یاد می شود.

در ادامه شهردار اردکان، مناسب سازی را یکی از اولویت های برنامه های شهرستان عنوان کرد و افزود: توجه به امر مناسب سازی برای آحاد جامعه به خصوص معلولان ثمر بخش خواهد بود.

احمد کمالی تصریح کرد: دسترس‌پذیری یکی از حقوق لاینفک شهروندی است و تلاش ما براین است تا با رعایت اصل مناسب سازی در ساخت و سازها  در جهت احقاق حق مسلم افراد معلول برای حضور در اجتماع و دسترسی آنان به امکانات موجود گام برداریم.

در ادامه دکتر رضاپور و محمدجواد شاکر 2 تن از اعضای شورای اسلامی شهر اردکان هم طی سخنانی از زحمات مجموعه کارکنان بهزیستی تقدیر کرده و بر لزوم مناسب سازی شهر ویژه معلولان و سالمندان تأکید کردند.

محمد جواد شاکر با اشاره به مصوبه شورای شهر در ایجاد پارک ویژه معلولان و سالمندان از عزم جزم شورای شهر برای ایجاد این پارک خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این پارک باشیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین