Skip to Content

شناسه : 34217841
معاون فرماندار شهرستان عنوان کرد


معاون فرماندار اردکان با تاکید بر لزوم ارتقاء شاخص های سلامت، اذعان کرد: متاسفانه این شهرستان، بحرانی‌ترین وضعیت آب را از لحاظ کمی و کیفی در سطح استان یزد دارد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «مصطفی پور دهقان» در نخستین جلسه شورای سلامت شهرستان اردکان در سال جاری ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته ی سلامت با اشاره به مخاطرات موجود در حوزه سلامت شهرستان ابراز امیدواری کرد که با مدیریت صحیح بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم و شاخصه‌های سلامت را ارتقاء ببخشیم.

وی، گفت: موضوع آب و آلایندگی هوا در شهرستان اردکان برجستگی ویژه‌ای دارد و باید به این دو موضوع توجه بیشتری داشته باشیم. ما با دارا بودن 270 واحد صنعتی کوچک و بزرگ و بیش از 70 معدن فعال افتخار می‌کنیم که یک شهرستان صنعتی و معدنی هستیم. درگذشته راه‌اندازی واحدهای معدنی و صنعتی پیوست سلامت و محیط‌زیست نداشته است و این موضوع باعث شده است که امروز با معضلات و چالش‌هایی مواجه بشویم.

معاون فرماندار اردکان، اظهار داشت: طرح پژوهشی و تحقیقاتی شناسایی کانون‌های آلایندگی، ریز گردها و غبارهای صنعتی و طبیعی آغازشده است که امیدواریم با همکاری تمام دستگاه‌های مرتبط بتوانیم به نتایج خوب و موردنیاز دست پیدا کنیم و بتوانیم با پشتوانه علمی و تحقیقاتی پاسخ مناسبی برای سؤالات و دغدغه‌های مردم داشته باشیم.

وی در ادامه به وضعیت آب آشامیدنی در شهرستان اردکان اشاره کرد و افزود: ما در حوزه آب در تنگنا و در وضعیت بحرانی قرار داریم. وضعیت آب ما هم ازلحاظ کمی و هم ازلحاظ کیفی مناسب نیست و اردکان بحرانی‌ترین شهرستان در سطح استان است. از میزان 380 لیتر بر ثانیه که مردم اردکان در تابستان از آب استفاده می‌کنند فقط 170 لیتر بر ثانیه آن از محل آب انتقالی تأمین می‌شود و مابقی آن از محل 9 حلقه چاه‌های آب موجود در داخل شهرستان تأمین می‌شود که البته در این مورد هم با کمبود آبدهی روبرو هستیم.

پور دهقان در پایان، گفت: در هفته سلامت در باید خصوص مشکلات و معضلات موجود در حوزه سلامت، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مناسبی به مردم صورت گیرد و به‌ویژه آموزش‌های لازم در جهت ارتقای اطلاعات و دانستنی‌های سلامت به دانش آموزان و دانشجویان انجام شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین