Skip to Content

شناسه : 30601286
مسئول اردو جهادي روستاي هفتادر؛


مسئول اردو جهادي روستاي هفتادرگفت: اردوی جهادی درواقع اردوی خود سازی است، ما در این اردو ها شرکت میکنیم تا بدانیم در مواجهه با افکار و مشکلات صبر ما به چه میزان است. ما در این ده روز با دیدن مشکلات مردم و کمبود امکاناتی که میبینیم سطح توقع خود را پایین می آوریم و از میزان تجمل زندگی خود کم خواهیم کرد.

 به گزارش اردکان گویا؛ این روزها بحث اردوی جهادی با واژگونی ماشین حامل پسران گروه جهادی در کرمانشاه داغ شده است جهادگرانی که از جان خود مایه گذاشتند تا کشوری آباد و سربلند داشته باشیم.

در اردکان نیز گروه جهادی از دانشگاه پیام نور و با همکاری بسیج دانشجویی به هفتادر، یکی از روستاهای اطراف اردکان اعزام شده اند تا با ایجا فضای هنری و فکری برخی از کمبود های این روستا را برطرف کنند.

عابدی مسئول این اردوی جهادی در مصاحبه با اردکان گویا در خصوص نحوه انتخاب روستا گفت: دو سال قبل در همین روستا اردو جهادی برگزار شده بود که اهالی روستا استقبال خوبی داشته و پس از آن نیز نامه ای به سپاه فرستاده بودند تا برای دومین بار این اردو در روستای هفتادر اردکان برگزار شود و ما نیز چون ساکن اردکان بودیم و این روستا به محل زندگی ما نزدیک بود امادگی خود را برای برپایی اردو جهادی در این روستا اعلام کردیم.

وی افزود: در ابتدا جلسه ای با دهیار و شورای این روستا داشتیم و پس از چند جلسه بازدید نیاز روستا را در مسائل آموزشی شناسایی شد که برقراری کلاس های آموزشی  در ده روز تصویب شد.

مسئول اردو جهادی روستای هفتادر ادامه داد: در این اردو کلاس هایی چون نمد بافی، مرصع دوزی، نقاشی، بافتی برپا شده است که در بازده 10 روزه به اهالی روستا فنون اصلی را یاد داده تا بتوانند بعد از اردو به این فعالیت های هنری ادامه بدهند.

وی عنوان کرد: اردو جهادی در این دوره محدود نمی شود بلکه اردوهایی برای کودکان روستا در نظر گرفته شده است که بعد از دوره و در زمان های مختلف برگزار خواهد شد که برای اولین اردو تصمیم گرفته شده است که بازدیدی از گنجینه شهدای اردکان داشته باشیم.

جهادگر اردکانی گفت: در ابتدای کار مراسم افتتاحیه اردوی جهادی با سخنرانی حجت الاسلام سبحانی صورت گرفت و در روز دوم در مراسمی به یاد شهدا حجت الاسلام حیدریان سخنرانی کردند و بعد از یادواره به مشاوره و سخنرانی در در خصوص خانواده پرداختند که مورد استقبال مردم قرار گرفت، در روز سوم نیز جلسه ای با عبدالله مروتی درخصوص فضای مجازی داشتیم که این مسئله واقعا گریبانگیر این روستا شده است.

وی اظهار داشت: امروز نیز مشاوره ای به این مدرسه دعوت شده است که به بانوان مشاوره خصوصی داده و در پایان نیز جلسه ای خواهد داشت که به حمدالله استقبال بالایی صورت گرفته است.

جوان اردکانی تاکید کرد: استقبال روستاییان از کلاس ها بسیار خوب است اما حضور بچه ها در مدرسه واقعا چشم گیر است به گونه ای که از 9 صبح تا وقتی این مدرسه باز است کودکان و نوجوانان در آن مشغول یادگیری و بازی هستند.

وی در خصوص انگیزه حضور در این اردو افزود: اردوی جهادی درواقع اردوی خود سازی است، ما در این اردو ها شرکت میکنیم تا بدانیم در مواجهه با افکار و مشکلات صبر ما به چه میزان است. ما در این ده روز با دیدن مشکلات مردم و کمبود امکاناتی که میبینیم سطح توقع خود را پایین می آوریم و از میزان تجمل زندگی خود کم خواهیم کرد.

مسئول اردوی جهادی ادامه داد: در این اردو علاوه بر بسیج اردکان، دهیاری و شورای شهر این روستا همکاری بسیار خوبی با ما داشتند که واقعا جای تشکر دارد، این مدرسه در بدو ورود مخروبه ای بیشتر نبود اما با کمک شورای شهر وسایل اولیه برای آن فراهم شد.

وی با بیان برخی از مشکلات در این روستا گفت: مردم این روستا بیشتر در زمینه آموزشی و مشاوره ای با مشکل رو برو هستند که باید از لحاظ تفکری به آنها کمک شود.

این جوان اردکانی با تشکر از مسئولین برای همکاری با جهادگران اظهار داشت: این جلسات مشاوره و آموزشی در زمینه خانواده و فضای مجازی در این روستا باید امتداد داشته باشد تا تاثیر خودش را بگذارد بنابراین مسئولین باید برای ادامه روند این مشاوره ها و کلاس ها برنامه ریزی داشته باشند.

 

انتهاي پيام/ر


آخرین عناوین آخرین عناوین