Skip to Content

شناسه : 35192038
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان خبر داد


مسئول بسیج دانشجویی شهداء شهرستان اردکان هدف اردوهای جهادی را کمک رسانی به مناطق محروم کشور و کاهش مشکلات آنان دانست.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید روح الله مصطفوی» هدف اردوهای جهادی را یک رویکرد آسیب شناسی جهت کمک رسانی به مناطق محروم کشور، حل کردن ریشه ای مشکلات، کاهش نقاط ضعف وتقویت هرچه بیشتر نقاط قوت طرح دانست.

مصطفوی باتوجه به فراغت اکثر دانشجویان در فصل تابستان، اظهارداشت: هدف اردو های جهادی کمک رسانی به مناطق محروم کشور و کاهش مشکلات معیشتی آنان و همچنین آشنا سازی قشر دانشجو با این مسائل در جامعه است که ان شاء الله با برنامه ریزی، هماهنگی و بستر سازی، خواهیم توانست اردوی‌ جهادی با دو گروه جهادی شهید عاصی زاده دانشگاه پیام نور و گروه جهادی فاطمه الزهراء (س) دانشگاه سراسری اردکان رابا رویکرد آسیب شناسی جهت حل کردن ریشه ای مشکلات، کاهش نقاط ضعف و تقویت هرچه بیشتر نقاط قوت طرح، برگزار نماییم.

مسئول بسیج دانشجویی اردکان افزود: فعالیت های میدانی و امور اداری مربوط به هماهنگی های اردو از حدود دوماه قبل آغاز شده بود.

وی تاکید کرد: با همت تشکلات و ارگان های سپاه ناحیه اردکان، پادگان حضرت ولی عصر(عج)، دانشگاه پیام نور، سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد کشاورزی، اداره ی بهزیستی اردکان، اداره بهداشت و درمان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بیمارستان ضیایی، حوزه های علمیه خواهران و برادران، بسیج دانشجویی شهرستان، بخشداری عقدا، بوستان فرهنگی انتظار اردوهای جهادی برگزار میگردد.

مصطفوی خاطرنشان کرد؛ وهله اول،‌ مهم‌ترین هدف برگزاری اردوهای جهادی، سازندگی است‌. آغاز این سازندگی، ساختن خود است. به عبارتی، خودسازی، اولین هدف اردوی جهادی است؛ همان‌طور که برترین جهادها جهاد اکبر در معرکه نفسانیت است. می توان فهمید که همراهی این خودسازی در کنار کمک به هم میهنان مان در مناطق محروم، چه برکتی خواهد داشت...

وی درادامه افزود: همینطور این حضور قشر فرهیخته و آینده ساز جامعه در چنین میادینی، آشنایی ملموس با مشکلات و ایجاد دغدغه برای رسیدن به جامعه مهدوی و آرمان شهر مطلوب را نیز سبب می‌گردد.

البته خالی از لطف نیست که همین انگیزه حضور در معرکه عمل است که دانشجو می تواند با داشته های خود برای حل مسائل جامعه استفاده کند و تکلیف دانشجو بودن خود را به جامعه ایفا نماید.

مسئول بسیج دانشجویی اقدامات مورد نیاز درمناطق روستایی راازجمله ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی و فرهنگی از قبیل: پزشکی عمومی و تخصصی/ پرستاری/ پژوهشی/ کشاورزی و سایرخدمات فرهنگی و آموزشی دانست.

مصطفوی به خونگرمی و استقبال پرشوردر دوره های قبل تاکیدکرد ؛ مسلما این ‌نکته را برای این هم وطنانمان تداعی خواهد کرد که ما همچنان به فکر آنان و قدردان زحمات آنان هستیم.

وی در پایان گفت: مهمترین مسئله این است که ظرفیت حل شدن این مشکلات باید درون سیستم اداری وسازمانی ایجاد شود؛ لذا بسیج دانشجویی با ارائه گزارشی از مشکلات و مسائل معیشتی این مناطق به سازمان ها و ارگان های مربوطه این مطالبه را دارد که مشکلات به صورت ریشه ای حل شوند ان شاالله

این مقام مسئول ادامه داد: به عبارتی اولین هدف اردوی جهادی خودسازی است، امام خمینی (ره) در بخشی از سخنان خود طرح اصلی این برنامه ها را اینگونه آشکار ساختند: « این نهضت ( بسیج سازندگی) یک تحولاتی آورده است که آن تحولات، تحولات روحی و انسانی است که در نظر من بسیار اهمیتش بیشتر از این پیروزی در مقابل شاه سابق و قدرت های بزرگ است.» « تحصیل کرده کشور که برود در یک منطقه محروم کشور، ولو دو هفته کار کند و محرومیت ها را از نزدیک ببیند، ببیند که انسان دیگری مثل او، حتی با برتری هوشی نسبت به او، فقط به علت تقدیر الهی ( متولد شدن در منطقه محروم و خانواده ای فقیر) در حال دست و پنجه نرم کردن با فقر بوده و با کمترین امکانات زندگی می کنند، از خود، از اعمال خود شرمنده خواهد شد و انگیزه دوچندانی برای فعالیت و خدمت و کار به مردم پیدا می کند.»


آخرین عناوین آخرین عناوین