Skip to Content

شناسه : 19743591
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد:


مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: ارتقای امنیت و کیفیت راه‌های استان از جمله ی اولویت‌های جدی و اصلی این اداره در سال جدید است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ محمدرضا نقصان‌ محمدی از دیگر برنامه‌های سال جدید اداره کل راه و شهرسازی استان را تدوین برنامه‌های عملیاتی در زمینه ی اجرا و طراحی در حوزه راه‌سازی و راهداری ذکر کرد.

وی، انضباط در تهیه طرح‌های توسعه‌شهری را از دیگر برنامه‌های سال جاری این اداره کل خواند و بیان کرد:‌ بهره‌برداری از طرح محور یزد - خاتم و راه‌اندازی خط دوم بافق – اصفهان، سرفصل برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی یزد است.

نقصان‌محمدی، بهسازی محور یزد - خاتم و پایان عملیات روکش آسفالت اردکان - چوپانان را از دیگر اولویت‌های اداره ‌کل راه و شهرسازی استان عنوان کرد و ادامه داد: بهره‌برداری طرح‌های این اداره کل در سال جدید مستلزم تامین اعتبار است.

وی با اشاره به کاهش مسیر یزد - اردکان در عملیات روکش آسفالت اردکان – چوپانان، گفت: طول محور یزد- خاتم ۱۷ کیلومتر است و امیدواریم با تامین اعتبار، این دو طرح قبل از شش ماهه دوم سال جاری به بهره‌برداری برسند.

مدیر کل راه و شهرسازی یزد در ادامه طرح دو خطه‌ کردن راه‌آهن بافق - اصفهان - زرین‌شهر را از جمله برنامه‌های سال گذشته این اداره کل دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای تراک‌بندی و علائمی کردن این مسیر، قابلیت جابه‌جایی بار تا 2.5 برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به مشکلات و موانع مالی بخش ریلی استان، ابراز امیدواری کرد که طرح دو خطه‌ کردن راه‌آهن بافق- اصفهان، اواسط سال جاری به بهره‌برداری برسد.

نقصان‌محمدی، اتمام طرح ریلی استان با اعتبار ۱۸۰۰ میلیارد تومان را از دیگر طرح‌های در حال اجرای استان برشمرد و بیان کرد: کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی زیست محیطی و افزایش 25 میلیون تن بار محوری از جمله ویژگی‌های طرح دو خطه‌ کردن راه‌آهن بافق - اصفهان است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: شفاف‌سازی و مکانیزه ‌کردن حوزه املاک، حقوقی و نظارت در حوزه فنی و اجرایی و ساختمان‌های دولتی از دیگر برنامه‌های سال‌جاری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد است.


آخرین عناوین آخرین عناوین