Skip to Content

شناسه : 34427207
خامسی هامانه عنوان کرد


مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد ایجاد و ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی را اصلی‌ترین لازمه «حمایت از کالای داخلی» در سطح جامعه دانست.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «فخرالسادات خامسی هامانه» در نشست کارگروه زنان و خانواده استان یزد، گفت: همواره سعی شده تا با ایجاد بازارچه‌های متعدد، فروش کالای داخلی در جامعه را بالا برد ولی این اقدامات همگی به‌صورت مسکنی عمل کرده و تاکنون نتوانسته‌اند به‌صورت بنیادین در این عرصه عمل کنند.

وی، افزود: لازم است تا با نظارت و تلاش در این زمینه با ارتقاء حداکثری کیفیت کالاها و نیز ارائه آن‌ها باقیمتی درخور جامعه، بستری مناسب برای حضور مردم در بازار داخلی را فراهم آوریم تا بدین‌سان استفاده ا کالای ملی در عرف اجتماع جای بگیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد نقش خانواده‌ها در دستیابی به راهکارهای بلندمدت در عرصه حمایت از کالای ملی را بسیار برجسته دانست و تصریح کرد: مادران در خانواده تعیین‌کننده ملزومات هستند، باید با اقداماتی جدی در راستای ارائه کالای باکیفیت و قیمت مناسب، نگاه بانوان را به سمت کالای داخلی ببریم.

خامسی خاطرنشان کرد: البته باید در این راه از توانمندی‌های رسانه و البته تشکل‌های مردمی در راستای فرهنگ‌سازی برای حمایت از کالای ملی بهره برد. اصلی‌ترین لازمه حمایت از کالای داخلی در جامعه را ایجاد و ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی دانست.

وی ادامه داد: البته نمی‌توان از یک کالا به‌صرف ایرانی بودن حمایت کرد: این حمایت باید در مسیر لازمه‌های هر استان و بر اساس نیاز مردم تعریف شود.

مدیرکل اردکانی تبار دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد حمایت مسئولان از تولیدکنندگان داخلی را یکی از لازمه‌های اساسی پیشرفت در این عرصه دانست و بیان کرد: البته این حمایت‌ها باید با پشتوانه‌ای محکم صورت گرفته و با جابجای دولت‌ها و دولتمردان دچار تزلزل نشود.


آخرین عناوین آخرین عناوین