Skip to Content

شناسه : 33207083


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: پروژه شهر هوشمند بالا بردن بهره وری، رفاه حال مردم، حکمرانی بهتر و مدیریت امور شهری را به دنبال خواهد داشت. همچنین پیاده سازی شهر هوشمند باعث می شود بازاری برای کسب و کارهای نوپا باز شود.

به گزارش اردکان گويا به نقل از یزد رسا،  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز با حضور در شورای راهبردی ICT استان یزد گفت: یزد به دلیل وجود تعاونی های قوی و حضور در کنار سایر حوزه های ICT از سرمایه گذاری خارج از استان بی نیاز است.

محمدجواد آذری جهرمی ادامه داد: همچنین سطح دانش و دانشگاه در این استان بسیار مطلوب است، اکو سیستم، طراحی مدل و خوش فکری در پیاده سازی عیب و نقصی ندارد، شاید فقط لازم باشد تقویت انجام شود.

وی گفت: ظرفیت خلاقانه جوانان ما در پروژه های بین المللی می تواند ظرفیت اشتغال را ایجاد کند. اما باید آموزش ها و توانمند سازی برنامه نویسان مان را در حد استانداردهای بین المللی ارتقا دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: شکی در این نیست که ایران نخبگان این عرصه را در اختیار دارد، ولی بایستی استانداردهای بین المللی را نیز رعایت کنیم.

وی با اشاره به انجام پروژه پارسی جو در یزد گفت: پارسی جو یکی از افتخارات کشور و استان یزد و نمونه دانش، ممارست و غیرت است، اما نیازمند حمایت می باشد. چنین پروژه هایی یکی از زیرساخت های اصلی برای سلامت نسل آسیب پذیر ما در برابر تهدیدات فضای مجازی است.

آذری جهرمی همچنین با اشاره به انجام پروژه شهر هوشمند در یزد عنوان کرد: پروژه شهر هوشمند بالا بردن بهره وری، رفاه حال مردم، حکمرانی بهتر و مدیریت امور شهری را به دنبال خواهد داشت. همچنین پیاده سازی شهر هوشمند باعث می شود بازاری برای کسب و کارهای نوپا باز شود.

وی با اشاره به ظرفیت کمیته امداد برای توسعه نذر اشتغال اظهار کرد: اکنون در حال تنظیم تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره) در این راستا هستیم. زیرا سازمانی است که مردم به آن اعتماد دارند و ساختاری است که در همه عرصه ها حضور دارد.

انتهای پیام/
 


آخرین عناوین آخرین عناوین