Skip to Content

شناسه : 34769141
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش اردکان خبر داد


معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش‌وپرورش اردکان از اجرای طرح هر دانش‌آموز یک مهارت برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان اردکانی در تابستان سال جاری خبر داد.

به گزارش اردکان گویا ؛ مسعود فداکار با اشاره به آغاز فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان گفت: به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان طرح هر دانش‌آموز، یک مهارت در سراسر کشور اجرا می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این طرح با مراجعه به سامانه همگام می‌توانند در رشته‌های موردعلاقه خود ثبت‌نام کنند.
وی افزود: ستاد غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اردکان از اوایل اردیبهشت‌ماه فعالیت خود را آغاز کرده است و به نیازسنجی از دانش آموزان و خانواده‌ها برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان پرداخته است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش‌وپرورش اردکان گفت: بر اساس این نیازسنجی‌ها کلاس‌های امداد و نجات، مجری‌گری، پویانمایی و آموزش سخنوری به رشته‌های موجود در برنامه کلاس‌های تابستانی افزوده شد و برخی از رشته‌ها نیز به دلیل عدم استقبال از آن‌ها حذف‌شده است.
وی اظهار داشت: برخی از رشته‌ها را نیز که اثربخشی بیشتری داشتند را در مدارس موجود در محلات مختلف برگزار می‌کنیم و در برخی از محلات که دانش آموزان به سطح شهر دسترسی کمتری دارند کانون‌های درون مدرسه‌ای ایجاد کردیم تا زمینه حضور بیشتر دانش آموزان در این برنامه‌ها فراهم شود.
فداکار گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در سطح شهرستان بر چهار محور مهارت‌های ارتباطی، معرفتی و هویتی، مهارت فرهنگی و هنری، فعالیت‌های نشاط آور و شادی‌بخش، مهارت حرفه‌ای و مهارت اقتصادی برنامه‌ریزی‌شده است.
وی تصریح کرد: در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) 45 رشته ویژه پسران و در کانون فرهنگی شهید مدرس نیز 38 رشته مخصوص دختران ارائه‌شده است. در دارالقرآن‌ها نیز 9 رشته وجود دارد و دانش آموزان در این مراکز با شرکت در کلاس‌های داستان‌نویسی بازندگی معصومین (ع) بیشتر آشنا می‌شوند. کلاس‌های دختران از چهارم تیرماه شروع خواهد شد و کلاس‌های پسران نیز از دهم تیرماه آغاز می‌شود. این کلاس‌ها تا آخر فصل تابستان ادامه خواهد داشت.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش اردکان در پایان گفت: درزمینهٔ ورزشی نیز با استفاده از فضاها و امکانات ورزشی موجود، رشته‌های والیبال، شطرنج، فوتسال، اسکیت، ژیمناستیک، دومیدانی، طناب زنی، تنیس روی میز، بدمینتون و شنا در نظر گرفته‌شده است که این رشته‌ها زیر نظر مربیان دارای مجوز برگزار خواهد شد. در کنار این کلاس‌ها برنامه اردوهای درون‌شهری و برون‌شهری نیز برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در نظر گرفته‌شده است.
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین