Skip to Content

شناسه : 35641667
فرماندار شهرستان مطرح کرد


عالی ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خواستار استفاده از سامانه‌ های آبیاری نوین در زمین‌های کشاورزی و همکاری کشاورزان و بهره‌برداران با شرکت آب منطقه‌ای استان یزد شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری اردکان؛ «هادی مقیمی» در طی نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان، افزود: اردکان با توجه به واقع‌شدن در انتهای دشت یزد - اردکان، از لحاظ منابع آبی وضعیت بحرانی دارد.

این مقام مسئول، اضافه کرد: با توجه به توسعه صنایع کشاورزی و تداوم پدیده خشک‌سالی در ۲ دهه اخیر، سطح آب‌های زیرزمینی به‌شدت افت کرده و گزارش‌ها نشان می‌دهد ۷۰ تا ۸۰ درصد منابع آبی منطقه مصرف شده و باید در این خصوص تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

وی، تصریح کرد: فرمانداری از طرح خاموشی زمستانی چاه‌های کشاورزی حمایت می‌کند و اجرای آن را هم ضروری می‌داند و با توجه به درجه شوری آب باید در خصوص زمان‌بندی طرح، مراقبت کامل انجام گیرد تا کشاورزان دچار کمترین آسیب شوند.

در ادامه نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اردکان، نمایندگان کشاورزان، حفاظت محیط‌ زیست، جهاد کشاورزی و دیگر اعضاء به بیان پیشنهادها و انتقادات خود پرداختند.

گفتنی است که تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اداره منابع آب اردکان، فرمانداری و صنف کشاورزان برای تعیین تقویم زمان اجرای خاموشی چاه‌های کشاورزی از جمله مصوبات جلسه این شورا بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین