Skip to Content

شناسه : 34335710
نماینده مردم اردکان در مجلس تاکید کرد


نماینده ی مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بهره مندی از دانش و فناوری هسته ای از جمله مولفه های تاثیرگذار در تامین امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «دکتر محمد رضا تابش» در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مجتمع اکسیداورانیوم شهید رضایی نژاد شهرستان اردکان، افزود: سه حلقه اول چرخه سوخت هسته ای کشور در استان یزد و عمدتا در شهرستان اردکان واقع است و بالاترین ذخایر اورانیوم سطح کشورمان نیز در این منطقه وجود دارد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس همچنین تامین امنیت ملی و قدرت چانه زنی دولت در عرصه بین المللی را متاثر از عواملی همچون قدرت ملی و وضعیت ژئوپلیتیکی کشور برشمرد و عنوان کرد: یکی از مهمترین مولفه های تاثیرگذار در این عرصه، دارا بودن توان علمی در زمینه انرژی هسته ای است.

تابش، ادامه داد: در جهان تبعیض آمیز و ناعادلانه کنونی خصوصا در عرصه مناسبات هسته ای ، کشورهای بدخواه، دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای توسط ایران را بر نمی تابند، این در حالی است که رژیم صهیونیستی بدون عضویت در هیچ پیمان و معاهده منع کننده ای، در جهت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک که قدرت حمل کلاهک هسته ای دارد، گام برمی دارد .

وی، اظهار کرد: اما ایران اسلامی علیرغم تایید مکرر آژانس بین المللی اتمی که همه چارچوب های فنی را در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای و اجرای برجام رعایت کرده است، مورد هجمه و تهدید قرار می گیرد.

نماینده مردم اردکان، اضافه کرد: ما باید از ظرفیت های ذاتی داخل و موقعیت های مختلف جهانی نهایت استفاده را ببریم کما اینکه در برجام این اتفاق افتاد و اکنون نیز در چالش با آمریکا و به تبع آن جهان غرب، مدبرانه و براساس اصول و راهبردی حاکم بر سیاست خارجی ایران یعنی عزت و حکمت و مصلحت، از این ابزار برای ارتقای منافع ملی و خنثی کردن تهدیدهای دشمنان باید بهره جست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سایت انرژی اتمی اردکان، اظهار کرد: همه فعالیت ها در این سایت تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است اما همیشه ایمنی و سلامت مردم در اولویت قرار دارد بطوری که در بدو راه اندازی سایت برای اطمینان بیشتر، چندین کیلومتر جابجا و از منطقه شهری دور شد.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس بر رعایت استانداردهای بین المللی در حمل تولیدات این مجتمع و توجه کامل به موازین زیست محیطی تاکید کرد.

تابش همچنین با توجه به وسعت و بیابانی بودن شهرستان اردکان و اهمیت امنیت منطقه، خواستار ارتقای جایگاه فرماندهی نیروی انتظامی و یگان های رزم سپاه شهرستان شد.

وی با اشاره به وضعیت اردکان، گفت: این شهرستان از قدیم به دلیل تعدد عالمان و حکما و فلاسفه، به یونان کوچک معروف و بزرگترین شهرستان استان یزد است که بالاترین رشد جمعیت را نیز داراست و به دلیل توسعه اقتصادی، نرخ اشتغال بالایی را تجربه می کند البته در کنار توسعه صنعتی، در زمینه تولیدات کشاورزی و فرآوری تولیدات نیز حائز جایگاه در کشور است. 


آخرین عناوین آخرین عناوین