تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

۱۰۰۰ ایستگاه به شبکه‌ ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور اضافه خواهد شد | اردکان گویا

دوشنبه 13 می 2019 0 نظر موضوع : اخبار

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن نوسازی دستگاه‌های ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور حداقل ۱۰۰۰ ایستگاه جدید به این شبکه اضافه خواهد شد.

به گزارش اردکان گویا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس جزییات طرح اصلاح جزء یک بند «پ» ماده ۶۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

براساس ماده واحده این طرح جزء یک بند «پ» ماده ۶۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵.۱۲.۲۱ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

«به شبکه ایستگاه‌های شتاب‌نگاری کشور در طی برنامه ششم توسعه ضمن نوسازی دستگاه‌های موجود حداقل ۱۰۰۰ ایستگاه جدید اضافه می‌شود. شبکه لرزه‌نگاری و پیش‌نشانگرهای زلزله نیز به حداقل ۴۰۰ دستگاه افزایش می‌یابد. اولویت در توسعه این شبکه‌ها با مناطق زلزله‌خیز با خطر نسبی بالا و همچنین پهنه‌های جمعیتی بالا است. مدیریت یکپارچه و متمرکز شبکه شتاب‌نگاری توسط وزارت راه و شهرسازی (مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی) انجام می‌گیرد. در ضمن ظرفیت شبکه شتاب‌نگاری باید در قطع و وصل شریان‌های حیاتی (گاز و برق) در هنگام بروز زلزله به کار گرفته شود.

وزارت راه و شهرسازی مکلف است تا پایان برنامه ششم توسعه در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت پهنه و حریم گسل‌های شهری را مطالعه و شناسایی نماید. همچنین در این شهرها و در نقشه‌های طرح تفصیلی براساس مطالعات پهنه‌بندی لرزه‌ای و پهنه و حریم گسل‌ها و حل احداث ساختمان‌های با ارتفاع و طبقات مختلف لحاظ می‌شود.

اعتبار مورد نیاز این بند در بودجه سنواتی از محل اعتبارات بند «م» ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم‌بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۹۳.۱۲.۴ لحاظ می‌شود.»

انتهای پیام

صفحه پيشين
http://ardakangooya.ir/?p=1687
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.

مطالب مشابه

نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.

در نظرات به هیچ کس توهین نکنید و از الفاظ رکیک استفاده نکنید.

نظر خود را به صورت پارسی تایپ کنید.

لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

نظر خود را ارسال کنید.