Skip to Content

شناسه : 34884724


معاون توسعه مشارکت‌ های مردمی کمیته ی امداد حضرت امام خمینی (ره) استان یزد، اذعان کرد: مردم دارالعباده یزد در سه ‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 820 میلیون تومان صدقه دادند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ «غلامرضا مشعلچی» با تأکید بر این که صدقه دریافتی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای نیازمندان هزینه می‌شود، گفت: صدقه جمع‌آوری‌شده برای نیازهای مختلف محرومان ازجمله کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، اعطای تسهیلات اشتغال و وام ضروری به نیازمندان، کمک به ازدواج نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان، برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان هزینه می‌شود.

وی با بیان این که به‌هیچ ‌عنوان از صدقه جمع‌آوری‌شده برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود، افزود: کمیته امداد این اطمینان را به مردم خداجوی استان یزد می‌دهد که این نهاد به‌عنوان امانت‌داری قابل‌اعتماد همواره دقت و ظرافت لازم را در هزینه کرد صدقات برای رفع محرومیت به کار می‌گیرد.

مشعل‌چی بابیان این که ترویج فرهنگ انفاق و ایثار و نیکوکاری و نشر سنت‌های حسنه اسلامی و تلاش مستمر برای مردمی شدن فعالیت‌ها و حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان از جمله اهداف کمیته امداد است، ادامه داد: مردم سخاوتمند استان یزد طی سه‌ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و 820 میلیون تومان صدقه دادند.

وی با بیان این که بیش از 21 هزار خانوار تحت حمایت با جمعیت 38 هزار نفر از خدمات حمایتی این نهاد استفاده می‌کند، افزود: بیشترین مددجویان معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد به ترتیب در شهرستان‌های یزد، تفت، مهریز، خاتم، میبد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بهاباد و بافق ساکن هستند.

مشعل‌چی یادآور شد: مردم نیکوکار استان یزد سال گذشته با پرداخت هفت میلیارد و 278 میلیون تومان صدقه، رتبه چهارم در سرانه پرداخت صدقه را به خود اختصاص دادند.


آخرین عناوین آخرین عناوین