Skip to Content

شناسه : 35642220
با عنوان شب شعر عاشورایی 8؛


در ایام وفات رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، مراسم آیینی شب شعر عاشورایی 8 با عنوان خون خورشید در محل کانون فرهنگی و تربیتی حضرت امام خمینی (ره) شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا؛ در طی این نشست که جمعی از مسولان شهرستانی و استانی، دانش آموزان، دانشجویان و دلدادگان اهل بیت معزز (علیهم السلام) حضور داشتند جمعی از شعرای جوان و پیشکسوت اردکانی اشعار و متون ادبی خود در قالب های مختلف را در رثای سید و سالار شهیدان و شهدای دشت نینوا قرائت کردند.

این مراسم که هشتمین سال پیاپی برگزار می شد امسال با یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین بهجتی (شفق)، اولین شاعر انقلاب شکوهمند اسلامی برگزار شد.

علی سرداری، معاون امور پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد این مراسم شب شعر را یک محفل نورانی و امیدبخش خواند و بر لزوم ترویج جلسات با محوریت فرهنگ‌غنی عاشورایی در سطح جامعه تاکید کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اردکان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این شب شعر به دنبال گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله بهجتی (شفق) است، بیان کرد: شب شعر عاشورایی در حقیقت یک مراسم انقلابی و آیینی با محوریت اشعار مذهبی دانش آموزان خوش آتیه شهرستان و استان است.

محمد اشرفیان با اشاره به اینکه داوران متشکل از شعرا به ویژه فعالین عرصه ادبی آموزش و پرورش و جامعه ی فرهنگیان شهرستان بوده اند، گفت: نزدیک به صد قطعه شعر از مناطق مختلف استان به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت بیست اثر به مرحله نهایی شب شعر عاشورایی 8 رسید.

این مسئول در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه این که ادبیات پایداری انقلاب شکوهمند اسلامی پیوندی محکم با قیام کربلا دارد از دست اندرکاران و دستگاه های برگزار کننده این محفل ادبی به ویژه حوزه معاونت امور پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان تقدیر به عمل آورد.

اجرای گروه سرود ناشنوایان، برپایی ایستگاه خوشنویسی و نقاشی با موضوعات مذهبی و تجلیل از دانش آموزان شاعر برتر دختر و پسر این جشنواره از دیگر برنامه های این مراسم بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین