Skip to Content

شناسه : 34907139
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی:


رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه حمایت از حقوق حیوانات از سوی دولت آماده ارائه به مجلس بوده و برای تصویب لایحه حمایت از حقوق حیوانات به همگرایی سازمان های مردم نهاد نیازمندیم.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ «دکتر محمد رضا تابش»  با اعضای موسس کمپین حامیتم دیدار کرد.

تابش در این دیدار در جریان روند طی شده در کمپین حامیتم که با هدف فرهنگ سازی اصولی حمایت از حیوانات بوده و با حضور بیش از 60 چهره مطرح ورزشی، هنری و فرهنگی شروع و به بیش از 20 میلیون بیننده رسید، قرار گرفت.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای این کمپین که در این روزها دغدغه های قابل تاملی دارند، گفت : برای تصویب لایحه حمایت از حقوق حیوانات به اتحاد و همگرایی سازمان های مردم نهاد نیازمندیم، به امید خدا و با پیگیری های صورت گرفته به زودی این لایحه پس از طرح در کمیسیون و کارگروه های مرتبط و حل و فصل در قوای دیگر، اینک از سوی دولت آماده ارائه به مجلس است.

نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: از شما می خواهم پیگیر این مطالبه بوده و نا امید و خسته نشوید و بنده و همکارانم در مجلس به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

در ادامه این دیدار یکی از مسئولان کمپین حامیتم با بیان دلایل و اهداف شروع این کمپین که موضوع حیوان آزاری ، عدم حمایت اصولی و مشکلات پیش آمده از رفتار نادرست با حیوانات که خود باعث بروز مشکلات و معضلات مختلف اجتماعی و بهداشتی در سطح جامعه شده و عدم رسیدگی به وضعیت آن باعث به خطر افتادن سلامت روانی جامعه می شود، گفت: با توجه به مسائل و اهداف فوق ما به این فکر رسیدیم که در کنار مبحث فرهنگ سازی اصولی و استاندارد، پیگیر لایحه حمایت از حقوق حیوانات بوده و از تمام ظرفیت های کمپین حامیتم در این راستا استفاده کرده تا علاوه بر فرهنگسازی اصولی این موضوع به شکل قانون درآمده تا از مشکلات احتمالی آن بتوان پیشگیری کرد . 

شایان ذکر است که در راستای تصویب این لایحه و در ادامه پیگیری ها، تابش با جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور تماس تلفنی گرفت و پیگیر آخرین وضعیت این لایحه شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین