Skip to Content

شناسه : 35458424
دادستان عمومی و انقلاب میبد در اردکان:


جلسه شورای طبقه بندی زندان شهرستان اردکان با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد، رئیس زندان و کلیه اعضاء در محل دفتر رئیس این زندان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی زندان شهرستان اردکان؛ حمید رضا جعفری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد در طی این نشست با اشاره به تأثیر بازدید و حضور قضات و مراجع قضایی در زندان، در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان، آگاهی از وضعیت و مشکلات زندانیان وخانواده های آنان را از جمله مواردی دانست که پرداختن به آن باعث هدفمند شدن این بازدیدها خواهد شد.

جعفری با اشاره به تأثیر اخلاق و رفتار زندانیان در تصمیمات جلسات شورای طبقه بندی گفت:هر زندانی متناسب با نوع جرم و مدت محکومیت خود از سوی رئیس زندان و کارکنان زندان مورد ارزیابی قرار میگیرد و با توجه به میزان فعالیت و شرکت در کلاس های آموزشی و… میتواند از امتیازات شورای طبقه بندی استفاده نماید.

وی ادامه داد: در مورد زندانیان رای باز نیز چنانچه احراز شود زندانیانی که به سرکشی ومرخصی های اعطایی اعزام میشوند صرفاًدر راستای حل مشکلات خانواده خود اقدام می نمایند و از لحاظ اخلاقی و اجتماعی نیز رفتار مناسبی دارند ،به مرور زمان زمینه اعطاء امتیازات ویژه از جمله آزادی مشروط،عفو و… به آنان فراهم خواهد آمد.

دادستان شهرستان میبد با بازدید از مجموعه اندرزگاه ها و مجتمع اشتغال و حرفه آموزی زندان اردکان؛ ثبات، رعایت نظافت و آرامش حاکم بر زندان را نشانه مدیریت دلسوزانه رئیس زندان و تلاش بی وقفه همکارانش برشمرد.

وی همچنین، اظهار داشت: بروز خشونت از سوی زندانیان، عامل بی ثباتی واعمال استرس در زندانها به شمار میآید و در این راستا خوشبختانه در زندان شهرستان اردکان با نظارت و برنامه ریزهای مدون، کمتر زندانیان مرتکب رفتارهای خشونت آمیز می شوند وهمین موضوع کمک میکند تا در تصمیم گیری های شورای طبقه بندی، نهایت ارفاق به زندانیان صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به تأثیر اشتغال زایی بر کاهش ارتکاب به جرم در مددجویان،برنامه های انجام شده زندان اردکان در ایجاد اشتغال داخل و خارج از زندان را مطلوب توصیف نمود.

جعفری همچنین گفت: تنوع در ایجاد اشتغال و اشتیاق زندانیان ، امکان و فرصت بازگشت به مسیر صحیح زندگی را برای هر زندانی فراهم میکند و در این راستا کوشش تک تک زندانیان در جهت بازسازی بنیان خانواده که مهمترین اصل اصلاح وتربیت است نباید نادیده گرفته شود و در صورت امکان از طریق تعامل با ارگانهای حمایتی نظیر کمیته امداد ،انجمن حمایت از زندانیان و …با تحت پوشش قرار دادن زندانیان مستحق، بخشی از ناهنجاری های جامعه نیز ترمیم شود .

رئیس زندان شهرستان اردکان نیز ضمن تقدیر از حضور مستمر مراجع قضایی به ویژه دادستان شهرستانهای میبد و اردکان در زندان،افزایش آمار زندان اردکان را نگران کننده دانست و از مراجع قضایی خواست تا با تدابیر و راهکارهای لازم موجبات بازدهی برنامه های اصلاح وتربیت زندان را فراهم آورند.


آخرین عناوین آخرین عناوین