Skip to Content

شناسه : 35452445
یادداشت به قلم مسئول بسیج رسانه اردکان؛


آنچه که امروز باعث احتکار خانگی شده است ترس از نبود کالا و گران شدن آن هست و همه این ترس از کانال‌های پیام‌ رسان‌هایی که از آن‌طرف مرزها در حال مدیریت است به آحاد مردم القاء می‌شود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «عبدالله مروتی شریف آبادی» در طی یادداشتی، نوشت:

امام خامنه‌ای در دیدار جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری ما را متوجه دو میدان جنگ کردند، یکی جنگ اقتصادی و یکی جنگ روانی.

آنچه امروز در جامعه مشاهده می‌شود این هست که عملیات روانی دشمن بسیار جدی‌تر از جنگ اقتصادی در حال ایجاد مشکل در جامعه هست و عاملی که باعث خرید بیش از نیاز مردم و احتکار خانگی شده است ترس از نبود کالا و گران شدن هست و همه این ترس از فضای مجازی و کانال‌های پیام‌رسان‌هایی که از آن‌طرف مرزها در حال مدیریت است به مردم القا می‌شود.

کسانی که امروز فرماندهی عملیات روانی علیه مردم ایران را به عهده‌دارند در همان اتاق‌های خبری نشسته‌اند و از ابزارهایی استفاده می‌کنند که از سال‌ها پیش امام جامعه تذکرش را داده بودند و متأسفانه مدیران اجرایی و قانون گزار آن را جدی نگرفتند و الآن باید جامعه تاوان آن سوء مدیریت‌ها را بپردازد.

متأسفانه مدیران اجرایی و خواص جامعه غالباً با مقوله‌ای به اسم سواد رسانه‌ای و سواد فضای مجازی و فن‌های عملیات روانی بیگانه‌اند و از این سواد بهره‌ای نبرده‌اند و بیشترین آسیب از این بی‌سوادی به انقلاب اسلامی و کشور ایران تحمیل‌شده است.

یکی از پیش‌بینی‌ها و کارهای بسیار ارزنده و راهبردی در سالیان گذشته راه‌اندازی شورای عالی فضای مجازی توسط امام خامنه‌ای بوده است و جالب‌تر این‌که هیچ‌کسی را در سال‌های گذشته تابه‌حال پیدا نمی‌کنیم که به‌اندازه ایشان به فضای مجازی و رسانه‌های نوین اهمیت داده و فرصت‌ها و آسیب‌ها را تذکر داده باشد ولی حیف و هزاران حیف که آنچه حق مطلب بوده است تابه‌حال ادانشده است.

مقام عظمای ولایت در بند هفتم پیام خود به شورای عالی فضای مجازی به مسئولین امر تأکید کردند تا سواد فضای مجازی مردم را بالا ببرند و این در حالی است که زمانی این اتفاق رخ می‌دهد که خود مسئولین این سواد را و این علم را پیداکرده باشند و اهمیت آن را بدانند و مطمئناً داشتن این سواد برای مدیران و مسئولان و خواص و علما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ایشان اهمیت فضای مجازی را به‌اندازه اهمیت انقلاب اسلامی دانسته‌اند و شاید خواسته‌اند با این مقایسه به ما بفهمانند که اگر این فضا را مدیریت نکنید و به دست نگیرید انقلاب را از دست شما خارج خواهند کرد و باز درجایی فضای مجازی را زمین دشمن خوانده‌اند و به این مطلب ما را متوجه کرده‌اند که باید در زمین دشمن با جنگ نامتقارن جنگید تا پیروز شد ولی باز نادانسته در این فضا ورود کردیم و به‌گونه‌ای عمل نمودیم که انگار دشمن قسم‌خورده ما در این مورد دلش برای ما سوخته و اصلاً خواسته تا ما با ابزار او انقلابمان را پیش ببریم و در همین گردنه بود که دشمن کار خودش را انجام داد و به تعبیر امام خامنه‌ای این فضا قتلگاه نوجوانان و جوانان ما شد.

ای‌کاش کسانی که ادعای ولایتمداری دارند و هنوز مدافع ابزار نرم دشمن و پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دست‌ساخته صهیونیست‌ها هستند حداقل در سال حمایت از کالای ایرانی و فقط از این جنبه، به فتوای امام خامنه‌ای مراجعه می‌کردند و جواب این استفتا را که "آیا نظر شما در مورداستفاده از کالای ایرانی مربوط به نرم‌افزارها هم می‌شود" را می‌خواندند.

دشمن با تمام قدرت و توان خود در این میدان واردشده و به شرکت‌های سازنده سخت‌افزار و نرم‌افزار سفارش کرده تا پیشرفته‌ترین تولیدات خود را در اختیار مردم ایران قرار دهند و حتی به‌صورت دلسوزانه از این‌که برخی از تارنماهای اینترنتی در ایران فیلتر هست برای مردم ایران اشک ریخته است. (مراجعه شود به پیام نوروزی سال ۱۳۹۳ اوباما به مردم ایران)

آیا این‌گونه ورود دشمن و این‌که در زمان اوج تحریم‌ها و درزمانی که ورود بسیاری از ابتدایی‌ترین چیزها به ایران ممنوع هست شیطان بزرگ دستور در اختیار قرار دادن پیشرفته‌ترین تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به مردم ایران را می‌دهد و یا اینکه تمام هماهنگی‌ها در حمله تروریستی اهواز از طریق یکی از همین پیام‌رسان‌های صهیونیستی انجام می‌گرفته و یا این‌که انتقال فیلم حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی از طریق همین پیام‌رسان بوده است و یا اینکه تمام مدیریت اغتشاشات در دی‌ماه ۱۳۹۶ از طریق کانالی در همین پیام‌رسان بوده است و یا اینکه بسیاری از طلاق‌ها و گرفتاری‌های خانوادگی بسترش همین پیام‌رسان هست، آیا نباید  ما را به فکر و دقت بیشتر وادارد و آیا بصیرت بیشتر نیاز نیست؟

بر ماست که با بالا بردن سواد فضای مجازی و ورود هوشمندانه به این فضا نقشه دشمنان اسلام را بار دیگر نقش بر آب کرده و از ورود بیشتر دشمن به کشور و جامعه وزندگی‌مان جلوگیری کنیم و این خرمشهر را نیز با اعتماد به خداوند متعال و توسل به ائمه معصومین علیهم‌السلام فتح کنیم و با نگاه به خود و توجه به موعظه الهی که فرمود قیام کنید برای خدا دوتادوتا و یا یکی‌یکی برای فتح خرمشهرها قیام کنیم و شیطان بزرگ را عقب بزنیم. انشا الله


آخرین عناوین آخرین عناوین