Skip to Content

شناسه : 35452278
فرمانده انتظامی شهرستان خبر داد


فرمانده نیروی انتظامی اردکان، اظهار داشت: در راستای تحقق شعار «حمایت از تولید ملی»، بیش از 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در سطح این شهرستان کشف و توقیف‌ شده است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «سرهنگ سید رضا صادقیان» در جمع مردم شهرستان اردکان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای گران‌قدر به‌ویژه شهدای عرصه نظم و امنیت، فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت.

وی، اظهار داشت: آرزوی همیشگی انسان‌ها، دنیایی سراسر صلح و آرامش بوده است ولی بشر با همه تلاش‌ها هنوز نتوانسته است بر این آرزو جامه عمل بپوشاند. همیشه عده‌ای با زیر پا گذاشتن ارزش‌ها، هنجارها و رسوم اجتماعی حریم جامعه را نقض و چهره آن را آلوده می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردکان، گفت: وجود این افراد با توجه به زیان‌هایی که ازلحاظ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بر پیکر جامعه وارد می‌کند نیاز به یک نیروی مقابله گر را بیشتر روشن می‌سازد. نیروی انتظامی نیاز یک جامعه آرمانی است و همه اندیشمندان اجتماعی بر ضرورت وجود چنین نیرویی در تمام جوامع تأکیددارند. نیرویی که بااقتدار در برابر اخلالگران نظم و امنیت ایستاده و تیشه برریشه‌های ظلم و فساد می‌کوبد تا ارمغان آور آرامش و عدالت باشد.

وی افزود: امنیت، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط ثمره حضور نیروی انتظامی در جامعه است. امروز خادمان مردم در این نیرو بااقتدار کامل از جان، مال، عزت و امنیت مردم پاسداری کرده و با پشتیبانی مردمی درصدد انجام مأموریت‌های محوله به نحو احسنت می‌باشد.

صادقیان گفت: دشمنان ماسال‌هاست که به ستیز با باورها و ارزش‌های راستین انقلاب و اسلام آمده‌اند و در این راستا وظیفه همه اقشار و ارگان‌هاست که توطئه بیگانگان را بشناسند و با اندیشه‌های فاسد وارداتی که در قالب‌های مختلف رخ می‌نماید به مبارزه برخیزند و در این میان نیروی انتظامی کوشیده است تا در راستای وظایف خویش و با هوشیاری کامل و با شیوه‌ای منطقی و قانونی با مظاهر تهاجم فرهنگی برخوردی قاطع کند. در شرایط کنونی، سرکوب عوامل اشاعه فحشا و بی‌بندوباری و مبارزه با مواد مخدر نمونه روشنی از مبارزه با تهاجم فرهنگی است که نیروی انتظامی عهده‌دار انجام آن است.

وی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی فرصت مناسبی برای تشریح خدمات انتظامی، گزارش عملکرد اقدامات و فعالیت‌های گسترده و متنوع ناجا در راستای برقراری نظم و امنیت در سطح کشور است. « پلیس مقتدر، امین مردم » شعار امسال هفته ناجا است.

صادقیان گفت: مجموعه نیروی انتظامی شهرستان اردکان در سایه رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری برای صیانت از استقلال و امنیت پایدار، تحکیم انضباط اجتماعی و مهیا ساختن الزامات و ضرورت‌های زندگی امن و توأم با آرامش شهروندان از آمادگی همه‌جانبه و هوشمندانه برخوردار است و در مسیر ارتقای این آمادگی به مدد و پشتوانه مردمی با هرگونه عواملی که بخواهند رضایت و احساس امنیت آحاد جامعه را مورد تهدید و خدشه قرار دهند قاطعانه برخورد می‌نمایند.

وی، افزود: در این راستا و با هدف افزایش احساس آرامش برای شهروندان و با تلاش شبانه‌روزی همکاران ما در یک سال گذشته بیش از ۱۴ هزار خدمت اجتماعی ازجمله صدور گذرنامه، گواهینامه، اعزام به خدمت سربازی و استعلامات برای اخذ عدم سوءپیشینه ارائه‌شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردکان، گفت: در این مدت به بیش از ۲۰ هزار تماس تلفنی با ۱۱۰ پاسخ‌داده‌شده است که از این تعداد بیش از سه هزار تماس منجر به عملیات پلیسی شده است و ۵۷۰۰ مورد راهنمایی ارشاد از طریق سامانه ۱۱۰ ارائه‌شده است و ۱۴۳۰ مورد هم با ارشاد به صلح و سازش منجر شده است.

وی گفت: دستگیری سارقین نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است که در این راستا ۱۹۰ نفر سارق در شهرستان اردکان دستگیرشده‌اند و بیش از ۲۰۰ فقره سرقت منجر به کشف‌شده است که نسبت به مدت مشابه رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد. لازم است که همه شهروندان اصل پیشگیری را در موضوع سرقت‌ها مقدم بدارند و در نگهداری اموال خود این مهم را رعایت کنند.

صادقیان، تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید ملی، بیش از ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان اردکان کشف و توقیف‌ شده است. همچنین بیش از ۸۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است که در این زمینه حدود ۲۹۰ نفر از قاچاقچیان، فروشندگان و خرده‌فروشان مواد مخدر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند.

وی گفت: ما معتقدیم که مواد مخدر به‌عنوان یک چالش و مسئله اجتماعی بسیار مهم و خطرناک و زمینه‌ساز بروز سایر جرائم و آسیب‌های اجتماعی ازجمله سرقت محسوب می‌شود که بخش اعظمی از وقت پلیس برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردکان افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ای به ۲۱۶ نفر از شهروندان که به کلانتری‌ها مراجعه حضوری داشته‌اند و با مشاوره‌ای که با حضور کارشناسان در کلانتری‌ها صورت گرفته است حدود ۸۵ درصد از این مراجعات به مصالحه منجر شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۳۲۲ مورد پاسخگویی به شکایات، انتقادات و تقدیرهای مردم از ناجا از طریق سامانه ۱۹۷ انجام‌شده است. حدود ۳۱۲۸ نفر جهت خدمت‌رسانی به زائران حسینی در سال گذشته ساماندهی شده‌اند.

صادقیان گفت: در حوزه راهنمایی و رانندگی در سال گذشته ۱۴۹۳ دستگاه موتورسیکلت که آلودگی صوتی داشته‌اند و هنجارها را رعایت نمی‌کردند توقیف شد و همچنین ۴۲۷ دستگاه خودروی متخلف نیز توقیف‌شده است.

وی افزود: در تصادفات درون‌شهری ۶۶ درصد و فوتی‌ها نیز ۱۸ درصد کاهش داشته‌ایم و مجروحین نیز ۳۸ درصد کاهش داشته است. تصادفات در حوزه برون‌شهری ۳۰درصد کاهش داشته است و فوتی‌ها نیز ۱۳ درصد کاهش‌یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اردکان در پایان، گفت: در سال گذشته ۹۵ درصد از پرونده‌های جرائم فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف‌شده است و بیشترین پرونده‌های وارده به پلیس مربوط به برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی بوده که ۹۰ درصد از پرونده‌ها را به خود اختصاص داده است و مابقی شامل جرائمی مانند سرقت، کلاه‌برداری، هتک حیثیت، نشر اکاذیب، مزاحمت‌های اینترنتی و سایر جرائم است که لازم است شهروندان در فضای مجازی و اینترنت نهایت هوشیاری را داشته باشند و موارد مشکوک را سریعاً به نیروی انتظامی اطلاع دهند.


آخرین عناوین آخرین عناوین