Skip to Content

شناسه : 35457556
به همت شبکه بهداشت شهرستان صورت گرفت


به مناسبت نامگذاری 14 لغایت 20 مهر ماه به عنوان هفته ملی کودک، جلسه هماهنگی جهت برنامه ریزی گرامیداشت این هفته با حضور نمایندگان نهادها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از وب سایت شبکه ی بهداشت و درمان شهرستان اردکان؛ در این جلسه ابتدا دکتر سید محمد پورهاشمی، مدیر شبکه ضمن بیان اهمیت شعار این هفته با عنوان "آینده را باید ساخت" خواستار همکاری همه جانبه ارگان های متولی در بررسی و حل مشکلات این قشر آسیب پذیر و مهم شد.

در ادامه دکتر احمد شکراللهی، رئیس اداره ورزش و جوانان در خصوص اهمیت نقش تحرک بدنی در سلامت جسم و روان کودکان صحبت کرد و گفت: تقویت مهارت های پایه در کودک با تمرینات ساده نظیر: لی لی، پریدن، غلت زدن و انواع بازی های حرکتی در تکامل و رشد جسمی و فکری کودکان مؤثر است.

سپس شعبانعلی قانعی، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اردکان پیرامون اهمیت تربیت دینی خانواده ها و ارتقاء بعد معنوی کودکان و نوجوانان صحبت کرد و قول همکاری درخصوص ارائه آموزه های دینی در کارگاه های گفتمان دینی برای کودکان با استفاده از اساتید مجرب کار با کودک را داد.

در پایان هر یک از نمایندگان ادارات برنامه های پیشنهادی خود را عنوان کردند و پس از بحث و تبادل نظر مواردی از جمله برگزاری کارگروه تخصصی کودک با محوریت بهزیستی و فرمانداری، همکاری ادارات در آموزش و تهیه بسته های آموزشی ویژه کودکان، برگزاری برنامه های نمادین در مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی و ... به تصویب رسید.


آخرین عناوین آخرین عناوین