Skip to Content

شناسه : 31895761


وظیفه ما همچون یاران سید الشهدا علیهم السلام، مبارزه با جاهلیت و نجات مردم از جهالت است و این جهاد نیاز به روی آوردن به تفکر دارد.

به گزارش اردکان گویا؛کمال مروتی در خصوص روحیه معنوی به دست آمده از زیارت اربعین خاطر نشان کرد: امروز که گرفتار بی عدالتی هایی در سطح شهر و کشور و جهان هستیم از بعضی فساد اقتصادی و تبعیض افراد نا اهل داخلی تا ظلم های بیشمار جهانی آمریکا،باید جدی تر و قوی تر ورود کنیم.

در زیارت اربعین یکی از اهداف شهادت امام حسین علیه السلام، نجات بندگان خدا از جهالت ذکر شده است. «بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِيكَ لِيَسْتَنْقِذَ عِبَادَكَ مِنَ الْجَهَالَهِ»

اگر آن روز امام عالم به شهادت رسید تا مردم از جاهلیت رها شوند امروز نیز همان میدان برپاست و جاهلیت مدرن در جهان جاری است. «نشانه‌هاى همان جاهلیت ، امروز در دنیا، در این تمدن رایج فاسد غربى، مشاهده میشود؛ همان بى عدالتى، همان تبعیض، همان نادیده گرفتن کرامت انسان، همان عمده کردن مسائل جنسى و نیازهاى جنسى.»

این جاهلیت به روشنی و شفافیت آن جاهلیت ۱۴۰۰ سال پیش نیست بلکه در پوشش و ظاهری علمی به میدان آمده است. «منتها جاهلیتى که توانسته است خود را با سلاح تبلیغات مدرن مجهز بکند، حقایق را از چشم مردم بپوشاند.»

 وظیفه ما همچون یاران سید الشهدا علیهم السلام، مبارزه با این جاهلیت و نجات مردم از جهالت است و این جهاد نیاز به روی آوردن به تفکر دارد. «اینها را باید ما مسلمانها بفهمیم، اینها را باید بدانیم. دنیاى اسلام امروز احتیاج دارد به روى آوردن به اندیشه، روى آوردن به فکر، عادت کردن به اندیشیدن، مسائل را درست فهمیدن، درست تحلیل کردن. دنیاى اسلام امروز احتیاج دارد به شناختن حقیقى جبهه دشمن امت اسلامى؛ دشمنانمان را بشناسیم، دوستانمان را بشناسیم.»

متن داخل گیومه از بیان ۹۳/۳/۶ امام خامنه ای می باشد.
انتهای پیام/

 


آخرین عناوین آخرین عناوین