تبلیغات

تبلیغات تبلیغات

جستجو در سایت

نابودی 30 تا 50 درصد محصولات باغی در فرآیند تولید | اردکان گویا

دوشنبه 13 می 2019 0 نظر موضوع : اخبار

یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: معمولا حدود 30 تا 50 درصد محصولات باغی در فرآیند تولید و بعد از برداشت محصول از بین می‌رود و می‌توان با آگاهی کشاورزان بخش زیادی از این ضایعات را کاهش داد.

دکتر «فریال وارسته» در گفت‌وگو با اردکان گویا اظهار کرد: بخشی از محصولات باغی در زمان پرورش و برداشت ضایعات دارند که این ضایعات به دلیل وجود آفات، بیماری‌ها و نبود تغذیه مناسب است.

وی افزود:‌ چنین ضایعاتی روی عمر محصول پس از برداشت تأثیر می‌گذارد و از آنجاکه عمر انبارداری خوبی ندارد و با کیفیت مطلوب به دست مصرف کننده نمی‌رسد، زودتر از چرخه مصرف خارج می‌شود. حدود 30 تا 50 درصد و گاهی نیز تا 60 درصد محصولات باغی طی چرخه تولید و پس از برداشت از بین می‌رود.

وارسته با بیان اینکه این ضایعات می‌تواند وارد چرخه شده و به صورت مفید از آن استفاده شود، گفت: برای ما هدف تولید ضایعات نیست بلکه هدف تولید محصول خوب است و در درجه اول باید محصول بهینه تولید کنیم. بحث ما روی ضایعات و تلفات، بیشتر روی محصولی است که پس از برداشت در تغذیه انسان مورد استفاده قرار گیرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ادامه داد: این ضایعات می‌تواند کاهش پیدا کند اما بحث ما این است که این ضایعات تولید نشود. مثلاً میوه ای مثل سیب بعد از 10 یا 20 روز فاسد نشود و بتوان آن را شش ماه در انبار نگهداری کرد. اگر میوه‌ یا محصولاتی داشته باشیم که مدت محدودی می‌تواند باقی بماند باید آن را از سایر محصولات جدا و هر چه زودتر وارد چرخه مصرف، آبگیری یا رب‌گیری کنیم.

وارسته تصریح کرد: در بخش ضایعات صرفاً بحث مکانیزه شدن مطرح نیست بلکه موضوع افزایش اطلاعات کشاورزی در زمینه تغذیه، تولید و فرآوری پس از برداشت محصول نیز دارای اهمیت است.

وی بیان کرد: در بخش ضایعات بیشتر بحث فناوری‌ها اهمیت دارد و صرفاً استفاده از ماشین‌آلات خاص مطرح نیست. یعنی کارگر ساده باید بداند که چگونه میوه را برداشت کند که کمترین آسیب به محصول برسد. کشاورزان می‌دانند که بخش زیادی از محصولی که در باغ وجود دارد ممکن است از بین برود اما از بخشی که در زنجیره مصرف می‌آید اطلاعات چندانی ندارند چون هدف اغلب آنان تنها فروش محصول است.

 این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تاکید کرد: کشاورزی که خود تهیه‌کننده، صادر کننده و نگهدارنده محصول باشد و محصول را به بازار مصرف برساند، اطلاعات کافی در این خصوص دارد.

وارسته به راهکارهای بالا بردن اطلاعات کشاورزان اشاره و اظهار دارد: برای بالا بردن سطح اطلاعات کشاورزان می‌توان کارگاه‌های ترویجی در شهر یا روستاها برگزار کرد و ارتباط با بخش‌های علمی مانند دانشگاه را افزایش داد.

انتهای پیام

صفحه پيشين
http://ardakangooya.ir/?p=1651
برای دانلود روی لینک دانلود راست کلیک کنید و گزینه save as ... را بزنید.

مطالب مشابه

نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود.

در نظرات به هیچ کس توهین نکنید و از الفاظ رکیک استفاده نکنید.

نظر خود را به صورت پارسی تایپ کنید.

لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

نظر خود را ارسال کنید.